На шляху до дефолту. Росія заплатила відсотки по євробондах у рублях

Російський рубль (Фото:Vardan Papikyan\Unsplash)
Мінфін Росії повідомив, що відомство заплатило відсотки власникам євробондів країни у рублях, оскільки іноземні банки відмовилися обробляти платежі на суму $649,2 млн.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
«Мінфін Росії інформує, що іноземний банк-кореспондент відмовив у виконанні доручень на виплату купонного доходу та погашення номінальної вартості за облігаціями зовнішніх облігаційних позик Російської Федерації з терміном погашення у 2022 році… і на виплату купонного доходу за облігаціями зовнішніх облігаційних позик РФ з терміном погашення у 2042 році… у загальній сумі $649,2 млн…», — йдеться у повідомленні на сайті відомства.
Мінфін Росії «був змушений залучити для здійснення необхідних виплат російський фінансовий інститут», заявили в російському міністерстві.
4 квітня Мінфін перерахував кошти НКО АТ Національний розрахунковий депозитарій для реалізації зазначених виплат у валюті Російської Федерації за офіційним курсом Банку Росії на 4 квітня.
У Мінфіні вважають, що зобов’язання перед власниками облігацій «виконані повному обсязі», проте можливість виплат у рублях за цими цінними паперами не передбачена. Це викликає в інвесторів побоювання, що країні загрожує дефолт, пише Bloomberg.
По обох випусках облігацій передбачено 30-денний пільговий період.
США та Європейський союз запровадили жорсткі фінансові санкції проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну. Незважаючи на це, у березні Росія змогла заплатити власникам її бондів у доларах, але цього тижня Міністерство фінансів США ухвалило рішення про припинення виплат за боргом у доларах з рахунків країни в американських банках.
Рейтингові агентства S&P Global і Fitch Ratings заявляли, що вони визнають дефолтом виплати Росією за її бондами в рублях.