Питання на $1,3 млрд. МВФ закликав Сальвадор відмовитися від біткоїна

26 січня, 13:35
У 2021 році Сальвадор першим у світі узаконив біткоїн як засіб платежу (Фото:JOSE CABEZAS / Reuters)

У 2021 році Сальвадор першим у світі узаконив біткоїн як засіб платежу (Фото:JOSE CABEZAS / Reuters)

У Міжнародному валютному фонді закликали Сальвадор відмовитися від біткоїна як засобу платежу. Сторони ведуть переговори про кредит на $1,3 млрд.

Міжнародний валютний фонд закликав владу Сальвадора відмовитися від використання біткоїну як національної валюти через великі ризики для фінансової та ринкової цілісності, фінансової стабільності та захисту прав споживачів.

Відео дня

Про це йдеться у повідомленні Фонду.

Виконавчі директори МВФ «закликали владу звузити сферу дії закону про біткоїни», позбавивши криптовалюту статусу законного платіжного засобу.

Як зазначає The Wall Street Journal, це прохання Фонду — останній поворот у переговорах, що тривали, між владою країни і МВФ про надання Сальвадору кредиту на $1,3 млрд.

Зазначається, що Сальвадор, який наразі веде переговори про програму фінансової допомоги з МВФ, не консультувався з Фондом щодо своїх планів щодо визнання біткоїну офіційним засобом платежу.

У своїй оцінці економіки Сальвадора кілька директорів МВФ висловили стурбованість щодо планів президента країни Наїба Букеле випустити забезпечені біткоїном облігації на $1 млрд.

Також у Фонді зазначили, що високий державний борг перебуває на нестабільному шляху.

Нагадаємо, що Сальвадор став першою країною, де криптовалюту біткоїн визнали офіційним платіжним засобом. З 7 вересня жителі країни можуть розплачуватися криптовалютою, сплачувати податки в біткоїнах і використовувати його для погашення іпотеки. Влада перерахувала громадянам по $30 у біткоїнах за встановлення офіційного криптовалютного гаманця Chivo, який може використовуватися для платежів у біткойнах і американських доларах.

Проте не всім жителям країни сподобалася ідея президента Найіба Букеле і у вересні в країні відбулися масові акції протесту проти визнання біткоїну офіційним засобом платежу.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X