МВФ скептично ставиться до податкових амністій — представник Фонду в Україні

30 березня 2021, 13:19

Податкові амністії шкодять стягненню податків в довгостроковій перспективі, тому Міжнародний валютний фонд (МВФ) відноситься до них скептично.

Про це представник МВФ в Україні Йоста Люнгман сказав в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

«Хоча пільгові податкові ставки для певних груп платників податків, очевидно, будуть сприйматися з радістю тими, хто буде платити менше податків, це не обов'язково означає, що це належна політика. Ми скептично ставимося до податкових амністій в цілому», - сказав Люнгман.

Відео дня

Він зазначив, що вони часто шкодять в довгостроковій перспективі, оскільки «демотивують громадян платити податки, створюючи надію на ще одну амністію в майбутньому».

Люнгман додав, що при проведенні податкової амністії державні службовці, їх найближчі родичі і пов'язані особи не повинні підпадати під неї.

«Також надзвичайно важливо не дозволити використання амністії як засобу відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом і корупцією, і уникнути зловживань, які надали б амністію доходам, одержаним злочинним шляхом», - зазначив представник Фонду.

Сьогодні Верховна Рада на позачерговому засіданні може прийняти пакет законопроєктів президента Володимира Зеленського про податкову амністію (законопроєкти №№ 5153-5156). Ними пропонується сплата збору з грошової вартості задекларованих активів за такими ставками: 5% - загальна ставка, 9% - для активів, розміщених за кордоном, 2,5% - за ОВДП, придбаними з 1 січня 2021-го до 20 червня 2022 року до подачі декларації.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X