МВФ хоче взяти на себе головну роль у світовому регулюванні криптовалют

13 березня 2018, 17:26

Міжнародний валютний фонд (МВФ) може грати центральну роль в координації глобального регулювання ринку криптовалют.

Про це повідомила директор-розпорядник Фонду Крістін Лагард у своєму блозі.

"Відмовлятися криптовалюти було б не мудро. Ми повинні вітати їх потенціал, але усвідомлювати ризики", - заявила глава МВФ.

Відео дня

При цьому, вона також попередила про "темну сторону" криптовалют.

"Не дивлячись на те, що технологія блокчейн може радикально змінити багато сфер, крім фінансів, криптовалюти є небезпечними, зокрема, тому, що можуть бути використані як інструмент відмивання грошей і фінансування тероризму", - заявила Лагард.

Ще однією областю ризику вона назвала фінансову стабільність. "Швидке зростання ринку криптовалют, його висока волатильність і слабо виражений зв'язок з традиційним фінансовим світом можуть створити нові вразливості", - зазначила Лагард.

Глава МВФ заявила про необхідність вжиття заходів у відповідь на існуючі ризики, зазначивши, що Фонд може грати центральну роль в цьому процесі.

"Жодна з країн не зможе впоратися з цією загрозою поодинці, - вважає вона. - МВФ має унікальну позицію, будучи форумом для знаходження відповідей на питання про ринок криптовалюта".

Пропозиції Лагард в плані регулювання ринку криптовалют включають заходи щодо захисту споживачів, використання інструментів біометрії, криптографії та штучного інтелекту для швидкого виявлення підозрілих транзакцій, а також введення єдиних правил для ринку в різних країнах.

Глави центробанків і фінансових відомств держав G-20 обговорять питання регулювання ринку криптовалют у ході майбутньої наступного тижня зустрічі в Буенос-Айресі.


Відзначимо, що в Україні досі не вирішено питання правового статусу як криптовалют в цілому, так і їх майнінгу зокрема. Наприклад, Національний банк України заявив, що не може визнати криптовалюти валютою і попереджає про ризики шахрайства.

При цьому, в минулому році ряд народних депутатів запропонували Верховній Раді легалізувати оборот криптовалют в Україні, зареєструвавши два законопроекти - №7183 і №7183-1.

Однак, Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку відмовилася підтримати ці законопроекти в тому вигляді, в якому вони були подані.

Крім того, в парламентському комітеті з питань інформатизації та зв'язку виступили за законодавче поділ майнінгу і криптовалют.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X