«Прогрес є». Голова НБУ високо оцінює шанси першого перегляду місією МВФ програми stand-by

21 січня 2021, 14:43

Голова Національного банку України Кирило Шевченко заявив про наявність прогресу в переговорах з Міжнародним валютним фондом.

«Ми оцінюємо шанси перегляду програми як високі. Переговори тривають і прогрес, безумовно, є», - сказав Шевченко в ході прес-брифінгу, присвяченого рішенню Нацбанку залишити облікову ставку на рівні 6%.

Відео дня

У НБУ відзначили, що співпраця з МВФ залишається важливим сигналом і для іноземних інвесторів.

"Вона суттєво спростить доступ і здешевить планові залучення уряду на зовнішніх ринках. Завдяки фінансуванню від МВФ та інших партнерів Україна зможе підтримувати міжнародні резерви на рівні близько 30 млрд доларів, попри значні обсяги погашень зовнішнього боргу», - йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

11 січня місія МВФ продовжила переговори з українськими чиновниками, розпочаті в кінці грудня. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна очікує отримати транш від МВФ в лютому-березні.

Міністр фінансів Сергій Марченко говорив в інтерв'ю Радіо НВ, що в цьому році Україна очікує отримати від МВФ два транші по $700 млн, які не вдалося отримати в 2020-му, а також ще два транші, які з самого початку були заплановані на 2021-й ($560 млн і $980 млн).

Фонд 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR3,6 млрд (близько $5 млрд). МВФ відразу ж перерахував Україні перший транш на суму $2,1 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X