Москва відмовилася визнавати виграш Ощадбанку на $1,3 млрд

27 листопада 2018, 11:06

Москва не визнала позитивне рішення гаазького арбітражу за позовом українського державного Ощадбанку про компенсацію збитків на $1,3 млрд у зв'язку із втраченими в Криму інвестиціями.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства юстиції Росії на запит агентства Інтерфакс.

"Російська Федерація не визнає рішення міжнародного арбітражу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі, ухвалене 26 листопада 2018 року, у зв'язку з відсутністю у арбітражу юрисдикції на розгляд позову Державного ощадного банку України до РФ", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Там також додали, що Мін'юст Росії вживатиме всіх необхідних заходів для забезпечення представлення та захисту інтересів РФ у зв'язку з винесенням зазначеного арбітражного рішення.

Напередодні Ощадбанк розповсюдив повідомлення, що арбітражний суд в Парижі прийняв рішення задовольнити вимогу про компенсацію збитків установи у зв'язку із втраченими в Криму інвестиціями.

Рішення є остаточним і обов'язковим для сторін. Сторони зобов'язані виконувати арбітражне рішення без зволікання. Крім суми відшкодування в $1,3 млрд будуть також нараховуватися відсотки з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації. Ощадбанк є першою компанією, 100% акцій якої належать державі, і першою банківською установою, яка виграла справу проти Російської Федерації щодо збитків, отриманих в результаті анексії Криму.

В цілому обсяг позовної заяви Ощадбанку проти Російської Федерації з усіма додатками склав понад 30 тис. сторінок. Арбітражний розгляд почалося в січні 2016 року, а слухання в Парижі - в березні 2018 року.


Ощадбанк засновано в 1991 році. Його єдиним власником є ​​держава. Станом на березень 2014 року банк мав найбільшу банківську мережу в Криму, яка налічувала 294 територіально відокремлених безбалансових відділень.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 липня 2018 року за розміром чистих активів Ощадбанк посідав 2-е місце серед 83 банків, що діяли в країні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X