Іноземні інвестори приготувалися вийти на український ринок держпозик

15 лютого 2018, 14:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Прихід міжнародного розрахункового депозитарію Clearstream на український ринок державних облігацій (ОВДП) може відбутися в найближчі місяці. Відкриття доступу іноземним інвесторам до держпаперів створить передумови до зміцнення гривні.

Про це повідомляється в оглядах інвестиційних банків Morgan Stanley і Merrill Lynch, передає Інтерфакс-Україна.

Експерти Merrill Lynch відзначають, що інвестори в пошуку високих доходностей звертають увагу на прикордонні ринки (frontier markets), де поки ще переважають двозначні ставки.

Відео дня

"Відповідно, ми виявили надзвичайно великий інтерес до гривні...", - повідомляється в огляді Merrill Lynch.

Майже всі інвестори, які мають доступ на ринок України, пильно стежать за прогресом у виході Clearstream на внутрішній ринок, який очікується в кінці другого кварталу 2018 року, додають в банку.

Це стане драйвером для нових вкладень, "що, в свою чергу, може послужити імпульсом для нової фази ревальвації гривні", відзначають в Merrill Lynch.

"Нам здається такою, що заслуговує на увагу, покупка тримісячних держоблігацій в нацвалюті", - зазначають в свою чергу аналітики Morgan Stanley після нещодавнього візиту до Києва.

Експерти Goldman Sachs водночас очікують, що можливість проводити операції з ОВДП через Clearstream буде відкрита до кінця року.

"Українська влада активно просуває нормативні зміни, які дозволять іноземним інвесторам отримати доступ до місцевого ринку держоблігацій через міжнародні клірингові організації", - повідомляється в огляді інвестбанку.

Раніше повідомлялося, що Україна задумалася про спрощення доступу іноземців до державних запозичень.


Міжнародна розрахунково-клірингова організація Clearstream і депозитарій Національного банку України з початку 2017 року ведуть переговори про встановлення між структурами так званого "лінку" - рахунків глобального депозитарію в депозитарії центробанку.

Відповідна ініціатива спростить доступ іноземних інвесторів до українських держоблігацій: іноземним інвесторам не буде необхідності йти в Україну і відкривати рахунок в банку, якщо у них є рахунок в глобальному депозитарії Clearstream. Вони зможуть купувати українські цінні папери безпосередньо.

Крім цього, якщо хто-небудь з нерезидентів буде купувати українські облігації через Clearstream, то далі ці цінні папери можуть звертатися за кордоном за іноземну валюту.

У майбутньому, коли облік державних цінних паперів буде переданий до Національного депозитарію України (НДУ), необхідно буде, щоб Clearstream також відкрив "лінк" НДУ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X