Moody's оцінило впровадження нового показника стабільності українських банків

26 лютого 2018, 19:25

У міжнародному рейтинговому агентстві Moody's Investors Service вважають, що впровадження Національним банком (НБУ) пруденційного нормативу - коефіцієнта покриття ліквідністю LCR (Liquidity Coverage Ratio) - сприяє поліпшенню показників ліквідності банків і знизить їх відповідні ризики.

Про це йдеться в огляді агентства, передає Інтерфакс-Україна.

У Moody's вважають, що це сприятиме поліпшенню показників ліквідності банків і знизить їх відповідні ризики.

Відео дня

Відзначається, що фондування українських банків переважно короткострокове: більше 70% фінансування залучається на строк до трьох місяців. При цьому, вклади до запитання становлять понад 40% зобов'язань.

"Ми очікуємо, що нова вимога посилить увагу банків до джерел довгострокового фондування, таким як термінові депозити і запозичення, що буде сприяти поліпшенню показників їх ліквідності", - повідомили в агентстві.

При цьому, у Moody's нагадали, що в даний час українські банки звітують про стан миттєвої (норматив Н4), поточної (Н5) і короткострокової (Н6) ліквідності і вважають відповідні нормативи малоінформативними з практичної точки зору.

"Вони не враховують потенційні відтоки і притоки і відповідно недооцінюють ліквідність, яка може знадобитися банку в період шоку", - відзначають в агентстві..

На відміну від зазначених нормативів, LCR враховує обсяг ліквідних активів, які можуть знадобитися банку в разі посиленого відтоку коштів, пояснили в агенстві.

Нагадаємо, що НБУ з 1 червня починає перший етап впровадження нового пруденційного нормативу для банків - коефіцієнта покриття ліквідністю LCR.


Коефіцієнт покриття ліквідністю - це співвідношення високоякісних ліквідних активів банку до суми, необхідної для покриття підвищеного відтоку коштів з банку протягом 30 днів. Він відображає рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності - характерного для кризових періодів явища, коли відбувається значний відтік коштів клієнтів.

Він розроблений Базельським комітетом з банківського нагляду у відповідь на глобальну фінансову кризу 2007 - 2008 років. З 2015 року норматив є обов'язковим для банків країн ЄС відповідно до положень CRR/CRD IV. На сьогодні LCR введений в 45 країнах світу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X