Moody's спрогнозувало наслідки українських санкцій для російських банків

20 березня 2017, 14:32
На думку експертів рейтингового агентства Moody's, вплив санкцій стосовно українських "дочок" російських банків на материнські банки буде обмеженим

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Прямий ефект від санкцій буде обмежений для російських материнських банків, оскільки їхні ризики в Україні становлять дуже малу частину їхніх балансів", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

На кінець 2016 року активи Сбербанку (Україна) становили 0,46% сукупних активів материнської організації, у ВіЕс банку (належить Сбербанку) - 0,04%, у Промінвестбанку ("дочка" ЗЕБ) - 2%, у БМ банку ("дочка" ВТБ) - 0,03%, у ВТБ банку ("дочка" ВТБ) - 3,3%.

Серйозні проблеми будуть в їхніх "дочок" в Україні.

"Негативна громадська думка, збільшення регуляторного тиску і невизначеність щодо майбутнього банків можуть призвести до перебоїв у проведенні операцій, шкоди репутації, це, найімовірніше, підірве довіру клієнтів", - йдеться в огляді.

За оцінкою аналітиків агентства, ці негативні ефекти можуть призвести до відпливу депозитів клієнтів, погіршення ліквідної позиції та стану бізнесу.

Раніше повідомлялося, що 16 березня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій до п'яти банків з російським капіталом: під санкції потрапили Сбербанк, ВіЕс Банк, Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк, ВТБ Банк і БМ Банк.

15 березня пройшло екстрене засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому Національному банку було доручено розробити рекомендації щодо санкцій проти російських банків.

Після цього Нацбанк запропонував РНБО ввести санкції проти банків з російським капіталом в Україні. Мова йде про заборону на виведення капіталу дочірніми російськими банками України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X