Moody's побачило просвіт у банківській системі України

26 жовтня 2017, 11:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міжнародне рейтингове агентство Moody's вважає, що банківська система України практично вийшла зі стану неплатоспроможності

Про це повідомив директор банківської групи Moody's Investors Service Ярослав Совгіра, передають Українські новини.

Moody's очікує, що рівень проблемних кредитів в Україні (за вирахуванням Приватбанку) знизиться до 50% до кінця 2018 року.

Відео дня

"Ми очікуємо, що рівень проблемних кредитів у банківській системі України буде знижуватися за рахунок реструктуризації, списання боргів, за рахунок того, що росте економіка, знижуються процентні ставки, йде помірне зростання кредитного портфеля. Але зараз рівень проблемних кредитів в Україні найвищий в СНД і східній Європі. Для того, щоб проблемна заборгованість вийшла на прийнятний рівень, потрібно кілька років", - повідомив Совгіра.

На його думку, банківський сектор повернеться вже в цьому році до беззбитковості за рахунок зниження відрахувань до резервів.

Совгіра зазначив, що рівень капіталізації банківської системи залишиться стабільним у 2017-2018 роках.

Агентство Moody's вважає, що головними викликами для України є реформа державних банків і реструктуризація проблемних кредитів.

На думку представника агентства, для тих позичальників, які хоча б платять відсотки за кредитами потрібно пропонувати реструктуризацію кредитної заборгованості.

Нагадаємо, що Національний банк України прогнозує прибутковість банківського сектора у 2017 році без урахування фінансового результату Приватбанку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X