Без купюр. Як в Україні IT-технології стали конкурентами традиційним банківським послугам

21 червня 2020, 09:00
НВ Преміум

На наших очах руйнується звичний банківський сектор. На його місці народжується креативна галузь, у якій українські IT-технології — серед законодавців фінансової моди, пише журнал НВ.

П рактично не напружуючись, однією лише силою думки Андрій Гриценюк, член правління ПриватБанку з питань інформаційних технологій, відправляє на рахунок журналіста НВ 100 грн. Просте ворушіння звивинами мозку — і на мікрочип гаджета надходить команда «здійснити переказ».

Відео дня

«Мені зручно робити все ледве не силою думки», — пояснює IT-банкір. Дух захоплює, куди технології несуть фінансовий сектор України.

Втім, рано радіти. Це диво мозкової трансакції відбувається лише в солодких мріях Гриценюка. Але він переконаний: до середини століття ця технологія стане бувальщиною. «Це те, чого ми зараз досягаємо, з мінімальною кількістю кліків», — порівнює нинішні досягнення з днем завтрашнім фантазер із найбільшого банку країни — і найпомітнішого в ніші послуг мобільного банкінгу.

Вже сьогодні генії від IT стрімко перелицьовують найконсервативніший сектор економіки, додають у нього нових гравців і зносять старих. Ще не таке буде.

«Банки зникнуть, — ріже по живому Дмитро Дубілет, співзасновник Монобанку. — Залишаться тільки хлопці, які виробляють платформи».

Під платформами розуміють майданчики online-banking, платіжні, кредитні системи тощо. Згідно з дослідженням Mastercard Digitalization Trust Survey, 58% власників банківських рахунків в Україні користуються платіжними застосунками. «Це другий результат у Європі, — підкреслює Інга Андрєєва, гендиректорка Mastercard в Україні та Молдові. — Вище проникнення тільки в Австрії».

Малі й великі, старі й нові, нео- і класичні, всі зайнялися розвитком свого онлайн, мобільного банкінгу та розширенням продуктової лінійки. Це найпомітніший тренд в індустрії грошей.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X