Економіка відновлюється. Металурги та IT-компанії почали активно продавати валюту — НБУ

Міжнародні резерви України зросли за підсумками березня (Фото:НБУ / Flickr)
Міжнародні резерви України на 15 квітня становлять $27,4 млрд. При цьому на початок квітня вони зросли на 2%, порівняно з початком березня.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
Про це представники НБУ розповіли на зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією та Американською торговою палатою 15 квітня.
«Валютні резерви країни становлять $27,4 млрд, що стало можливим завдяки підтримці міжнародних партнерів — МВФ, ЄС (які надали перший транш у 600 млн євро), ЄБРР тощо. Загалом обсяг допомоги, отриманий від міжнародних партнерів становить $3,8 млрд», — повідомили в Асоціації за підсумками зустрічі.
Міжнародні резерви України станом на 1 квітня 2022 року становили $28,1 млрд, що на 2% більше, ніж на початок березня ($27,5 млрд).
Представники Нацбанку також розповіли, що з початку війни обсяг чистого продажу валюти НБУ становив $2 млрд, і останнім часом намітилася тенденція до превалювання пропозиції валюти над попитом на неї.
Як уточнив Інтерфакс-Україна один із учасників зустрічі, заступник голови НБУ Юрій Гелетій, пропозиція валюти у квітні почала перевищувати попит на неї на безготівковому ринку з боку юросіб. За його словами, зростання викликане за рахунок поступового відновлення роботи підприємств гірничо-металургійного комплексу, компаній зі сфери ІТ-послуг.
Представники Нацбанку також зазначили, що поки що не бачать необхідності у запровадженні обов’язкового продажу валюти.
Як повідомлялося, з 14 квітня НБУ дозволив банкам продавати готівкову валюту населенню .