До кінця року. Україна може отримати близько $16 млрд міжнародної допомоги — міністр фінансів

15 серпня, 14:22
Сергій Марченко, міністр фінансів України (Фото:Наталія Кравчук / НВ)

Сергій Марченко, міністр фінансів України (Фото:Наталія Кравчук / НВ)

До кінця року Україна розраховує отримати до $16 млрд міжнародної допомоги з урахуванням макрофіну.

До кінця 2022 року Україна може отримати до $16 млрд міжнародної допомоги. Про це міністр фінансів Сергій Марченко розповів в інтерв'ю Forbes Україна.

За словами міністра, з урахуванням макрофіну, уряд розраховує вийти на суму близько $30 млрд з початку війни. Наразі Україна отримала $14 млрд.

Відео дня

За словами Марченка, щомісячна потреба у фінансуванні становить $5 млрд.

«Жодного разу ми її в такому обсязі не закривали. Липень — $1,7 млрд, червень — $4,4 млрд, травень — $1,5 млрд, квітень — $1,7 млрд, березень — $3,4 млрд. У серпні орієнтовно очікуємо понад $5 млрд, враховуючи три мільярди від США», — наголосив Марченко.

У липні надходження від митниці та податкової становили 87,9 млрд грн. При цьому відшкодування ПДВ не було. Військові витрати на місяць становлять приблизно 130 млрд. грн.

«Різницю на те, щоб фінансувати оборону, ми маємо закривати з інших джерел. Він у нас аж — це ОВДП, які ми продаємо або ринку, або Нацбанку», — наголосив міністр.

Як повідомлялося, у липні дефіцит загального фонду держбюджету України знизився до 4,8 млрд грн зі 134,9 млрд грн у червні, тобто у 28 разів.

Загалом держбюджет України за сім місяців 2022 року виконано з дефіцитом 412 млрд. грн., у тому числі загального фонду — 411,3 млрд. грн. при запланованому дефіциті на цей період 743,4 млрд. грн.

Дефіцит загального фонду держбюджету становив 113,4 млрд грн у травні, 89,7 млрд грн у квітні та 80,6 млрд грн у березні, тоді як у лютому та січні фіксувалися профіцити — відповідно 1,1 млрд грн та 12 млрд грн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X