Дослідники з MIT з’ясували, які інвестори схильні до панічного розпродажу активів
Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) виявили інвесторів, найбільш схильних до панічних розпродажів. Автори дослідження вважають, що їх робота може бути використана для створення прогнозних моделей.
Дослідники з Массачусетського технологічного інституту виявили, що найбільш схильними до панічного продажу активів інвесторами є чоловіки старше 45 років, які або одружені, або вважають себе такими, що мають «відмінний інвестиційний досвід», передає Bloonberg.
За даними авторів дослідження, саме ці інвестори з більшою ймовірністю скинуть свій портфель під час економічного спаду.
«Фінансові консультанти вже давно радили своїм клієнтам зберігати спокій і витримувати будь-які фінансові шторми в їх портфелях. Попри це, частина інвесторів, як правило, сходять з розуму і продають більшу частину своїх ризикованих активів», — відзначили Деніел Елкінд, Кетрін Камінські, Ендрю Ло і їх колеги.
Відзначається, що ймовірність панічних продажів росте, якщо портфель інвестора не перевищує $20 000.
Автори дослідження вважають, що їх робота може бути використана для створення прогнозних моделей, які допоможуть виявляти людей, схильних до ризику панічних продажів.
«Панічні продажі - це не випадковість. <...> Аналізуючи тонкі закономірності в історії портфеля, минулих рухах ринку і демографічний профіль інвестора, нейромережі здатні точно передбачити, чи буде він в майбутньому в паніці позбуватися від активів «, — вважають вчені.
Раніше журнал The Economist писав, що американські інвестори в криптовалюту зазвичай багатша, молодше і краще освічені, ніж пересічний громадянин країни. У 2020 році близько 4% жителів США мали активи в криптовалюті.