Врегулювання питань на ринку газу буде однією з умов отримання Україною траншу від МВФ — міністр фінансів

3 лютого 2021, 15:35

Однією з умов отримання Україною наступного траншу від Міжнародного валютного фонду буде врегулювання ситуації на ринку природного газу для населення.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко сказав в інтерв'ю 24 каналу.

За його словами, мова йде про «формування певних умов, які нівелюють будь-яке регулювання ринку».

«Зараз обговорюється з МВФ формат, як не допустити цього в майбутньому і, з іншого боку, захистити громадян, які можуть через монопольних змов втрачати свої доходи», - заявив міністр.

Відео дня

Марченко додав, що ринок газу для населення - «це проблемний ринок, який потребує певних регуляцій». За його словами, представники МВФ нормально сприйняли ситуацію зі зниженням цін на газ урядом, хоча і висловили стурбованість.

«Це буде однією з умов при отриманні наступного траншу. Перед отриманням траншу ми повинні виконати ряд умов. Одним з них буде врегулювання питань на ринку природного газу», - сказав Марченко.

Він зазначив, що питання про те, коли Україна отримає кошти, «на цьому етапі не стоїть критично». Міністр відмовився прогнозувати, коли МВФ може виділити наступний транш.

«Для нас принципово хоча б вийти на умови першого траншу. Я не буду вам говорити дати, тому що тоді за свої слова доведеться відповідати», - заявив він.

Відкриття ринку для газу для населення було одним із зобов'язань України перед МВФ. Україна виконала його 1 серпня 2020 року, але 18 січня, на тлі протестів в регіонах, Кабмін прийняв постанову, якою з 1 лютого встановлюється гранична ціна на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр  урахуванням податку на додану вартість та плати за транспортування магістральними газопроводами) - в середньому на 30% нижче січневої ціни. Згідно з рішенням уряду, ця ціна буде діяти до 31 березня. 27 січня Кабмін розширив дію постанови про встановлення граничної ціни на природний газ на об'єднання власників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Крім того, Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, схвалила зниження тарифів на розподіл газу для низки облгазів.

Показати ще новини
Радіо NV
X