Світові центробанки побили шестирічний рекорд за закупами золота

3 травня 2019, 12:33

Закупівлі золота центробанками за рік зросли на 68%

Світові центробанки в першому кварталі 2019 року побили рекорд останніх шести років із закупівель золота. Всього вони купили 145,5 т дорогоцінного металу, що на 68% більше, ніж роком раніше, повідомляє Bloomberg з посиланням на звіт Всесвітньої ради по золоту.

Відео дня

При цьому найбільшим покупцем залишається Росія. Вона розпродає американські держоблігації "в рамках процесу дедоларизації", уточнює агентство.

Ще одним великим покупцем дорогоцінного металу, за його даними, став Народний банк Китаю. Він теж намагається диверсифікувати свої активи і відмовитися від американського долара.

Крім того, свої золотовалютні резерви в першому кварталі 2019 року вперше за останні п'ять років збільшив Еквадор. Крім нього, серед активних скупників золота - Казахстан, Туреччина, Катар і Колумбія.

Серед покупців дорогоцінного металу - в основному країни, які прагнуть знизити свою доларову залежність, дійшли висновку експерти. Зазвичай, це держави, запаси золота у яких нижчі, ніж у західноєвропейських країн.

Згідно з даними російського Центробанку, на 1 квітня 2019 року обсяг золотовалютних запасів РФ становив $487,8 млрд. Це рекордний показник з березня 2014 року.

Золотовалютні запаси України на 1 квітня 2019 року становили $20,63 млрд, з яких запасів монетарного золота - на $1,02 млрд.

Раніше повідомлялося, що Citigroup Inc. планує продати кілька тонн золота, наданого центральним банком Венесуели як забезпечення по кредиту в розмірі $ 1,6 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X