Міністр фінансів розповіла, які умови МВФ ще належить виконати

18 березня 2019, 15:26

Виконання низки умов Меморандуму з МВФ залежить від Верховної Ради

Мінфін виконав всі маяки і левову частину умов програми співпраці з МВФ. Про це заявила міністр фінансів Оксана Маркарова, повідомляє ЕП .

"Під час візиту експертів МВФ у нас відбулося дуже конструктивне обговорення. Всі поточні маяки і більшість поточних зобов'язань за програмою виконані, а ті, які не виконані - в процесі виконання, і ми розуміємо, що їх імплементація просувається добре", - сказала вона.

Відео дня

За її словами, підготовка до оголошення конкурсу на відбір керівників Державної митної та Державної податкової служб в процесі, однак, навіть якщо цей пункт буде виконано не до кінця квітня, а до середини травня - це технічний момент.

"Головне, щоб до моменту нашого шестимісячного перегляду (травень 2019 року, - ред.), ми виконали все, що пообіцяли виконати", - підкреслила Маркарова.

Частина зобов'язань, які ще належить виконати, стосується державних банків.

"Скоро HR-компанії представлять нам перелік кандидатів в незалежні наглядові ради Ощадбанку, Укрексімбанку та Приватбанку. Я сподіваюся, це відбудеться до кінця квітня", - сказала Маркарова.

"Потім потрібно буде визначитися з представниками від Кабміну і Адміністрації Президента. Думаю, що це питання буде вирішене досить швидко", - повідомила міністр фінансів.

Виконання ряду умов Меморандуму та зобов'язань України перед ЄС залежить від парламенту.

Очікується, що Верховна Рада підтримає законопроект про введення авторизованих економічних операторів (№7473).

"Він відноситься до євроінтеграційних законопроектів, і зараз ми разом з комітетом з питань податкової та митної політики допрацьовуємо його", - розповіла Маркарова.

Міністр фінансів очікує, що парламентарії розглянуть його після закону про мову.

Ще два законопроекти, які потрібно прийняти в рамках зобов'язань перед МВФ і ЄС, - про введення загального транзиту (№9532) з 35 країнами і про запобігання відмиванню коштів (№9417). Останній дозволить привести правила фінансового моніторингу відповідно до Директиви ЄС. Ці законопроекти, разом з ратифікованою Конвенцією MLI , дозволять об'єднати зусилля в боротьбі з розмиванням бази і виведенням прибутку з-під оподаткування.

"Якщо говорити про пункти меморандуму, які не є маяками програми, то МВФ завжди з розумінням ставиться до причин, за якими ми можемо не вкластися у визначені програмою терміни. Головне, щоб ці причини були об'єктивними", - пояснила вона.

"Щось ми можемо виконати достроково, то пізніше", - зазначила Маркарова.

При винесенні питання про виділення країні траншу на розгляд Ради директорів МВФ в першу чергу увага приділяється виконанню попередніх заходів і структурних маяків програми.

За словами Маркарової, сьогодні від продовження співпраці України з МВФ залежить, чи зможе Україна отримати фінансування Світового банку. Україна вже почала переговори з СБ про наступну сумі гарантій.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

"Кінцевою цифри поки немає, але вона може бути на рівні минулого року - близько $1 млрд", - повідомила міністр.

Також продовження співпраці з МВФ є важливим для реалізації програми макрофінансової допомоги ЄС, в рамках якої Україна працює для отримання другого траншу в сумі 500 млн євро.

"Всі наші міжнародні кредитори готові нам допомагати і виділяти фінансування, але наше перебування в програмі з МВФ є для них бенчмарком і обов'язковою умовою", - резюмувала вона.

Раніше повідомлялося, що Гройсман доручив Нафтогазу і Мінфіну почати переговори з МВФ про перехід до ринкової ціни газу для населення.

Показати ще новини
Радіо NV
X