Міністр фінансів розповів про наступника Податкової міліції

12 січня 2017, 14:01
На найближчому засіданні Кабінету міністрів України Міністерство фінансів винесе на розгляд законопроект про створення фінансової поліції, яка стане новим органом контролю на зміну ліквідованої податкової міліції

"Податкова міліція однозначно має бути ліквідована. Ми планували зробити це разом із створенням нової не силової, а дійсно ефективної аналітичної Фінансової поліції", - написав на своїй сторінці в Facebook міністр фінансів Олександр Данилюк.

Відео дня

За його словами, в найближчі дні Мінфін внесе на розгляд уряду законопроект про створення Фінансової поліції, якого чекає бізнес, і про який йдеться в меморандумі з МВФ.

"Ми плануємо подати проект закону на розгляд Уряду на найближчому засіданні та після ухвалення направити законопроект до парламенту", - зазначив Данилюк.

Він також розповів, що розробка даного законопроекту була завершена ще вересні 2016 року, але тільки нещодавно були отримані коментарі останнього органу – Міністерства юстиції.

За словами міністра, зараз Мінфін відпрацьовує коментарі Мін'юсту і прийме лише ті, які відповідають принципам створення нової служби:

  • зміна силового підходу на аналітичний;
  • скорочення штату з 15 тис. до 2,5 тис.;
  • невтручання в роботу чесного бізнесу;
  • оновлення персоналу через прозорий конкурс і незалежну відбіркову комісію. Представники силового блоку не можуть становити більше 25% від загального штату;
  • зарплати, які зменшать ризик корупції і дозволять залучити кращі кадри.

Показати ще новини
Радіо НВ
X