Міністр фінансів розповів, якою буде податкова реформа - Перша шпальта

1 серпня 2016, 16:42
Міністерство фінансів має намір проводити податкову реформу насамперед у частині адміністрування податків, а не зниження їх ставок

Про це заявив голова міністерства Олександр Данилюк в інтерв'ю програмі Перша шпальта, партнером якої є Новое Время.

"Справедливе адміністрування – це теж певна лібералізація. І я вважаю, що на даному етапі – це якраз те, що чекає бізнес. Зустрічаючись з бізнесом, саме це я і чую. Питання йде навіть не стільки про зниження ставок ПДВ, а швидше про те, чи можливо його вчасно повернути. Питання ставиться не про зниження ставки на прибуток, а про те, чому податкова поліція відкриває справи проти підприємців", – каже Данилюк.

Відео дня

Міністр також заявив, що в результаті реформи ІТ-системи, які зараз знаходяться у Державній фіскальній службі (ДФС), повинні перейти в Мінфін для того, щоб виключити можливі маніпуляції.

Відповідаючи на питання підлаштовує чи ДФС під себе електронні системи, щоб маніпулювати поверненням ПДВ Данилюк припустив, що це цілком можливо, хоч і складно довести. "Найбільш правильним буде прибрати таку спокусу. Тому управління електронними системами необхідно передати Мінфіну. Ми забезпечимо стабільність роботи цієї системи, і ми зробимо неможливими будь-які маніпуляції", – заявив міністр фінансів.

"Як показує досвід, чим справедливіше, але жорсткіше регулювання, тим вище дисципліна. Якщо регулювання справедливе і м'яке, то люди не платять податки, бізнес не платить податки. Якщо жорстко і несправедливо, то це називається тиском на бізнес", – підкреслив Олександр Данилюк.

Також у програмі дивіться інтерв'ю з в. о. голови Укрхімтрансаміаку Віктором Полозовим.

Завершує випуск рейтинг топ-5 найбільш одіозних заяв чиновників в програмі Перша шпальта за минулий рік від спеціального кореспондента Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время

Показати ще новини
Радіо NV
X