Міністр фінансів розповіла, які умови МВФ ще належить виконати

18 березня, 15:26
1264
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міністр фінансів розповіла, які умови МВФ ще належить виконати - фото

прес-служба Мінфіну

Виконання низки умов Меморандуму з МВФ залежить від Верховної Ради

Мінфін виконав всі маяки і левову частину умов програми співпраці з МВФ. Про це заявила міністр фінансів Оксана Маркарова, повідомляє ЕП .

"Під час візиту експертів МВФ у нас відбулося дуже конструктивне обговорення. Всі поточні маяки і більшість поточних зобов'язань за програмою виконані, а ті, які не виконані - в процесі виконання, і ми розуміємо, що їх імплементація просувається добре", - сказала вона.

За її словами, підготовка до оголошення конкурсу на відбір керівників Державної митної та Державної податкової служб в процесі, однак, навіть якщо цей пункт буде виконано не до кінця квітня, а до середини травня - це технічний момент.

"Головне, щоб до моменту нашого шестимісячного перегляду (травень 2019 року, - ред.), ми виконали все, що пообіцяли виконати", - підкреслила Маркарова.

Частина зобов'язань, які ще належить виконати, стосується державних банків.

"Скоро HR-компанії представлять нам перелік кандидатів в незалежні наглядові ради Ощадбанку, Укрексімбанку та Приватбанку. Я сподіваюся, це відбудеться до кінця квітня", - сказала Маркарова.

"Потім потрібно буде визначитися з представниками від Кабміну і Адміністрації Президента. Думаю, що це питання буде вирішене досить швидко", - повідомила міністр фінансів.

Виконання ряду умов Меморандуму та зобов'язань України перед ЄС залежить від парламенту.

Очікується, що Верховна Рада підтримає законопроект про введення авторизованих економічних операторів (№7473).

"Він відноситься до євроінтеграційних законопроектів, і зараз ми разом з комітетом з питань податкової та митної політики допрацьовуємо його", - розповіла Маркарова.

Міністр фінансів очікує, що парламентарії розглянуть його після закону про мову.

Ще два законопроекти, які потрібно прийняти в рамках зобов'язань перед МВФ і ЄС, - про введення загального транзиту (№9532) з 35 країнами і про запобігання відмиванню коштів (№9417). Останній дозволить привести правила фінансового моніторингу відповідно до Директиви ЄС. Ці законопроекти, разом з ратифікованою Конвенцією MLI , дозволять об'єднати зусилля в боротьбі з розмиванням бази і виведенням прибутку з-під оподаткування.

"Якщо говорити про пункти меморандуму, які не є маяками програми, то МВФ завжди з розумінням ставиться до причин, за якими ми можемо не вкластися у визначені програмою терміни. Головне, щоб ці причини були об'єктивними", - пояснила вона.

"Щось ми можемо виконати достроково, то пізніше", - зазначила Маркарова.

При винесенні питання про виділення країні траншу на розгляд Ради директорів МВФ в першу чергу увага приділяється виконанню попередніх заходів і структурних маяків програми.

За словами Маркарової, сьогодні від продовження співпраці України з МВФ залежить, чи зможе Україна отримати фінансування Світового банку. Україна вже почала переговори з СБ про наступну сумі гарантій.

"Кінцевою цифри поки немає, але вона може бути на рівні минулого року - близько $1 млрд", - повідомила міністр.

Також продовження співпраці з МВФ є важливим для реалізації програми макрофінансової допомоги ЄС, в рамках якої Україна працює для отримання другого траншу в сумі 500 млн євро.

"Всі наші міжнародні кредитори готові нам допомагати і виділяти фінансування, але наше перебування в програмі з МВФ є для них бенчмарком і обов'язковою умовою", - резюмувала вона.

Раніше повідомлялося, що Гройсман доручив Нафтогазу і Мінфіну почати переговори з МВФ про перехід до ринкової ціни газу для населення.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Компанії/Ринки

23 травня, 09:15

thumb img
До 2021 року ми хочемо вивести компанію на оборот в мільярд доларів. Інтерв'ю з СЕО GlobalLogic
Економіка

23 травня, 09:00

thumb img
Зима близько. Як Нафтогаз і Газпром готуються до загострення транзитного конфлікту
Компанії/Ринки

24 травня, 20:06

thumb img
Що зміниться в роботі аеропорту Бориспіль — 6 тез топ-менеджерів

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua