Мінфін України отримав нагороду як Ризик-менеджер року

30 січня, 08:48
Сергій Марченко (Фото:Наталія Кравчук / NV)

Сергій Марченко (Фото:Наталія Кравчук / NV)

Міністерство фінансів України отримало нагороду Ризик-менеджер року.

Мінфін України став переможцем Risk Awards 2023 у номінації Ризик-менеджер року із суверенних активів від міжнародного авторитетного видання Risk.net.

Про це йдеться у повідомленні відомства.

Відео дня

Як зазначають у Мінфіні, цьому сприяла ефективна робота команди міністерства у сфері управління держборгом і продовження активної співпраці з інвесторами в українських активах в умовах повномасштабної війни.

Так, перший аукціон із продажу військових облігацій було проведено за кілька днів після початку повномасштабного вторгнення.

Завдяки щотижневому проведенню аукціонів облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) до держбюджету станом на кінець 2022 року було залучено понад $7 млрд.

Також у серпні 2022 року було досягнуто згоди з інвесторами про продовження терміну погашення всіх 13 серій державних єврооблігацій та відстрочення купонних платежів на два роки. Це дозволило заощадити близько $6 млрд для фінансування першочергових потреб України.

Ці заходи, разом із пільговим фінансуванням від країн-союзників і міжнародних організацій, дозволили Україні стабілізувати фінансову систему та запобігти кризі ліквідності.

За словами директора боргових ринків регіону CEEMEA у BNP Paribas Бориса Матяша, ділова репутація, яку Україна заробила протягом останніх кількох років, співпрацюючи з інвесторами, стала ключовим фактором у досягненні угоди з інвесторами минулого року.

Раніше повідомляється, що МВФ розглядає питання про виділення Україні пакету допомоги на суму до $16 млрд, розрахованого на кілька років.

Наприкінці грудня 2022 року Мінфін оприлюднив меморандум про економічну та фінансову політику, підписаний із МВФ — він містить п’ять структурних маяків.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X