Мінфін залучив $575 млн від продажу валютних ОВДП з достроковим погашенням

28 листопада 2017, 20:46
Міністерство фінансів України на аукціоні 28 листопада розмістило сім серій валютних облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) на загальну суму понад $575 млн. При цьому первинні аукціони з розміщення ОВДП в національній валюті завершилися безрезультатно

Про це свідчать дані Мінфіну, передає Інтерфакс-Україна.

Термін обігу зазначених валютних ОВДП від 490 до 546 днів. У той же час, за ним передбачена можливість дострокового погашення. Прибутковість зафіксована на рівні 3,85% річних (нарахування і виплата процентного доходу - раз на півроку).

Відео дня

На аукціон також було виставлено гривневі ОВДП з терміном обігу від 175 до 994 днів, але залучити кошти в національній валюті Мінфіну не вдалося.

В ході попереднього аукціону, 21 листопада 2017 року, Мінфін розмістив дворічні валютні ОВДП на $87,6 млн під 5,4% річних. У порівнянні з попереднім подібним позаплановим аукціоном місяцем раніше ставка залишилася колишньою, тоді як обсяг розміщення знизився майже вдвічі.

Нагадаємо, раніше 8 листопада Мінфін не зміг залучити гроші за рахунок розміщення ОВДП, хоча отримав заявки на 2,2 млрд грн зі ставками прибутковості 15% річних. На попередньому аукціоні Мінфін розміщував трирічні гривневі ОВДП з більш низькою прибутковістю в 14,88% річних.

Невдачу в залученні коштів від ОВДП Мінфін пояснив конкуренцією з боку депозитних сертифікатів НБУ.

Показати ще новини
Радіо NV
X