Мінфін запропонував реструктуризувати іпотеку ряду категорій громадян

25 листопада 2015, 16:39
Глава Міністерства фінансів України Наталія Яресько внесла на розгляд Кабміну новий законопроект про реструктуризацію валютних іпотечних кредитів

Про це вона заявила на засіданні уряду, передає Укрінформ.

"Пропонуємо на розгляд уряду проект закону, спрямований на вирішення проблеми валютних іпотечних кредитів, які бралися громадянами на придбання житла і значно подорожчали в гривневому еквіваленті", - повідомила міністр.

Відео дня

Вона зазначила, що в даний час діє мораторій на відчуження нерухомого майна, якщо воно є єдиним помешканням позичальника, однак такий підхід не вирішує проблеми.

"Ми переконані, що валютні іпотечні кредити потрібно реструктуризувати малозабезпеченим громадянам, не спекулянтам, а тільки тим громадянам, які внаслідок неспроможності оплатити кредит можуть залишитися без житла", - пояснила Яресько.

За її підрахунками, таких родин в Україні близько 37 тисяч. При цьому їх загальна заборгованість становить 20 млрд гривень ( 40% загального кредитного портфелю фізичних осіб).

Як підкреслила глава Мінфіну, на реструктуризацію, крім сімей, що мають єдине житло, яке перебуває в іпотеці, можуть очікувати також інваліди першої групи, ветерани АТО і діти-спадкоємці осіб, які загинули, захищаючи Україну.

Показати ще новини
Радіо НВ
X