Мінфін вирішив ускладнити тіньовий обіг готівки у сфері торгівлі та послуг

6 квітня 2018, 09:57
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міністерство фінансів пропонує створити умови для дистанційної торгівлі та детінізації розрахунків у сфері торгівлі та надання послуг.

Про це повідомили у прес-службі Мінфіну.

У міністерстві вважають, що ці умови підвищать прозорість розрахунків у сфері торгівлі та послуг, усунуть прогалини у правовому регулюванні у сфері застосування РРО (цифрових реєстраторів розрахункових операцій).

Відео дня

Зокрема, законопроект передбачає: запровадження механізму компенсації вартості покупки споживачам, які виявлять порушення при придбанні товарів або послуг вартістю понад 50 тис. грн і направлять відповідну скаргу до контролюючих органів.

Передбачається, що він буде мотивувати покупців контролювати дотримання вимог законодавства при здійсненні розрахункових операцій.

Також передбачається впровадження інформаційної системи в межах електронного кабінету, за допомогою якої покупець зможе перевірити справжність розрахункового документа, а також законодавче визначення систем зберігання, збору та обліку даних РРО та можливість використання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, подання яких є обов'язковим згідно із законом, як джерела податкової інформації.

Очікується, введення дворівневої системи перевірок поданих споживачами письмових звернень або скарг засобами порталу перевірки розрахункових операцій, а також підвищення відповідальності за порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій для впровадження джерел відшкодування споживачам частини штрафних санкцій, застосованих за їх зверненнями.

У Мінфіні вважають, що це буде сприяти детінізації обігу готівкових коштів, зменшить корупційні ризики при адмініструванні податків і зборів, сприятиме захисту прав споживачів на отримання розрахункових документів.

Нагадаємо, що у липні 2015 року президент Петро Порошенко підписав закон, який скасовує обов'язкове використання касових апаратів для підприємців з річним доходом нижче 1 млн грн.

8 травня 2017 року Кабмін прийняв постанову, яка зобов'язує підприємців продавати побутову техніку тільки через касовий апарат.

Відзначимо, що 23 листопада фахівці Державної фіскальної служби розробили модель портативного касового апарату, який можна використовувати в якості реєстратора розрахункових операцій (РРО).

Крім того, 18 грудня Кабмін підвищив поріг річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів і послуг без застосування касового апарату.

У грудні, Міністерство фінансів України заявило, що розглядає можливість введення РРО.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X