При новій адміністрації. У Мінфіні сподіваються отримати гарантії США для випуску бондів на $ 1 млрд
У Мінфіні розраховують, що зміна адміністрації в США дозволити підняти питання про виділення Сполученими Штатами в 2021 році нових гарантій по єврооблігаціях України на $1 млрд.
У Міністерстві фінансів вважають, що початок роботи нової адміністрації США дає можливість підняти питання про виділення Сполученими Штатами в 2021 році нових гарантій по єврооблігаціях України на $1 млрд.
Таку заяву зробив міністр фінансів Сергій Марченко на пресконференції, присвяченій року роботи Мінфіну, передає Інтерфкс-Україна.
Міністр зазначив, що це дозволить рефінансувати подібний випуск єврооблігацій 2016 року.
«Ми отримали можливість знову підняти це питання в частині переговорів з нашими міжнародними партнерами. І як тільки у нас буде якийсь результат, ми вам повідомимо окремо », - зазначив Марченко.
Міністр нагадав, що держбюджет-2021 передбачає зовнішні запозичення майже на 180 млрд грн - близько $ 6,5 млрд за поточним курсом - з зовнішніх джерел. Він зазначив, що ключовим пріоритетом є отримання їх від таких інституційних інвесторів, як МВФ, ЄС і Світовий банк.
Нагадаємо, що 23 вересня 2016 року Україна розмістила п'ятирічні євробонди на $ 1 млрд під гарантії США за найнижчою в історії країни ставкою в 1,471%. Організатори розміщення - Citi, JP Morgan і Morgan Stanley.
Перед цим Україна і США в червні того ж року підписали угоду про надання країні третього траншу кредитних гарантій на $ 1 млрд. Ці кошти планували використати на соціальну підтримку найбільш вразливих верств населення.
Перший випуск п'ятирічних євробондів на $ 1 млрд під гарантії США Україна розмістила в травні 2014 року. Прибутковість тоді на 28 базисних пункту перевищила прибутковість держоблігацій США і склала 1,844% річних.
У травні 2015 року, Україна знову розмістила п'ятирічні єврооблігації на $ 1 млрд під гарантії США з прибутковістю, що перевищує аналогічні американські держоблігації на 32 базисних пункту.