Мінфін РФ відреагував на рішення МВФ по "боргу Януковича"

17 грудня 2015, 10:49
У Міністерстві фінансів Росії досить стримано відреагували на рішення ради директорів Міжнародного валютного фонду про визнання українського боргу перед РФ суверенним

Так, за словами російського міністра фінансів Сергія Сторчака, відповідь МВФ має більше значення для Києва, ніж для Москви.

"Для нас це ситуацію не змінює, це змінює ситуацію, якщо вона, звичайно, захочуть, для влади України, оскільки у неї з'явилася можливість переглянути список Eligible debt, куди вони встромили наші євробонди поряд з євробондами, які належать приватному сектору", - цитує його Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Сторчак зазначив, що як тільки Україна скористається цим аукціоном, вона зможе йти далі і працювати по варіанту, який передбачає реструктуризацію заборгованості, але на юридично відмінних умовах від тих, на які вона пішли з приватним сектором.

Пізніше міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив журналістам, що Росія чекає від України пропозицій щодо врегулювання боргу.

"20 грудня строк оплати Україною за своїми боргами. По боргах треба платити. Ми чекаємо від України пропозицій з урахуванням нового рішення МВФ, готові розглядати їх, залишилося три дні, тому у нас є план дій. У разі несплати Україною своїх зобов'язань, дефолту України за боргами, вже підтвердженим як міждержавні, ми будемо вживати заходи щодо захисту своїх інтересів у судах", - сказав він.

"І якщо справа дійде до суду, безумовно, включення Україною російського боргу в список комерційних кредиторів і одночасно з цим визнання МВФ офіційного статусу цього обов'язку може бути підставою для покращення позиції РФ в суді", - підкреслив міністр.

Він нагадав, що деякий час тому уявити РФ в МВФ звернувся до ради директорів фонду за підтвердженням статусу боргу. "Було підтверджено, що статус боргу України перед Росією є офіційним", - сказав міністр.

Силуанов зазначив, що Україна, домовляючись з комерційними кредиторами, включила в список кредиторів на реструктуризацію за умов, які були вироблені для комерційних кредиторів, борг перед РФ. "Це суперечить загальній практиці реструктуризації та розрахунків по боргах перед суверенними державами. Сьогодні ми маємо всі підстави говорити, що ставити в один ряд борг перед державою і борг перед кредиторами абсолютно неправомірно", - зазначив він.

Силуанов нагадав також, що Росія представила свої пропозиції щодо реструктуризації цього боргу, які відрізняються від умов, запропонованих комерційним кредиторам. "Тепер стає очевидним, що відмінність визначається ще й різним статусом, який був підтверджений МВФ", - сказав він.

Зазначимо, що статус боргу є важливим з юридичної точки зору. Якщо Україна не здійснить виплати за боргом у період з грудня поточного року по січень 2016-го, то Росія може подати позов до суду. Якщо борг вважати комерційним, то її долю має вирішувати Лондонський клуб. В такому випадку, російська сторона ризикує затягнути себе в тривалі судові процеси. Члени Лондонського клубу обов'язково будуть вимагати всю наявну інформацію про умови переговорів. А це означає, що потрібні особисті дані і листування всіх залучених осіб.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

"І Путіна з Януковичем, і навіть рядових працівників, тих дівчат з ВТБ банку, які проводили операцію. Чи погодяться Путін і компанія на такі вимоги, як думаєте?", – зазначає фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

Якщо борг визначити як державний, то позов повинен направлятися до Паризького клубу, де Росія взагалі ризикує отримати вирок умов щодо реструктуризації значно гірших, ніж зараз Україна пропонує своїм кредиторам. Паризький клуб славиться такими речами. У будь-якому випадку, ці судові процеси можуть тривати роками, а доповідачем Україна в них не буде виступати.

Нагадаємо, раніше Міжнародний валютний фонд повідомив про те, що борг України Росії в розмірі $3 млрд, який було взято екс-президентом Віктором Януковичем, визнаний офіційним, а не комерційним.

Показати ще новини
Радіо NV
X