Газпромбанк і ВТБ передадуть Росимуществу свої частки в Єврофінанс Моснарбанку, який потрапив під санкції

18 березня 2019, 10:11

Газпромбанк і ВТБ, які безпосередньо і опосередковано контролюють по 25% акцій підсанкційнрого Єврофінанс Моснарбанку, мають намір передати свої пакети Росимуществу, повідомляє Reuters.

Основним акціонером Єврофінанс Моснарбанку з часткою 49,99% є венесуельський Фонд національного розвитку (Fondo De Desarrollo Nacional). США 11 березня ввели проти банку санкції через його зв'язки з венесуельською нафтовою компанією Petroleos de Venezuela SA (PDVSA).

Відео дня

Президент ВТБ Андрій Костін повідомив, що банк безоплатно передасть частку в капіталі Єврофінанс Моснарбанку Росимуществу. За його словами, є відповідне рішення уряду.

Перший віце-прем'єр - міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив 15 березня, що підсанкційний банк може бути докапіталізований владою.

"Ми подивимося і зважимо. У таких умовах можна говорити, швидше за все, про докапіталізацію банку. Треба буде дивитися потребу в капіталі, достатність", - підкреслив він.

Силуанов вважає, що необхідність в докапіталізації може і не виникнути, тому що банк "досить стійкий".

Агентство відзначає, що з 12 березня платіжні системи Visa і MasterCard призупинили членство Єврофінанс Моснарбанку в платіжних системах, що спричинило блокування випущених банком карток Visa і MasterCard за кордоном і на території РФ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X