Мінфін призупинив роботу системи ризиків з ПДВ

8 грудня 2017, 16:35
Систему ризиків з ПДВ буде тимчасово зупинено до моменту узгодження оптимального рішення, що відповідатиме інтересам всіх сегментів бізнесу та запобігатиме розкраданню бюджету

Відповідне рішення було підтримане Верховною Радою, повідомила прес-служба Міністерства фінансів України.

"Для того щоб чесний бізнес далі не зазнавав втрат, Мінфін разом з Комітетом (Верховної Ради – ред.) прийняли спільне рішення зупинити роботу системи ризиків з ПДВ", – зазначили у відомстві.

Відео дня

Це було зроблене для того щоб "напрацювати узгоджене рішення, яке не нестиме значних ризиків для всіх сегментів бізнесу і водночас буде ефективним інструментом боротьби зі схемами з розкрадання ПДВ".

Як зазначили у Мінфіні, систему запроваджено задля упередження схем з розкрадання ПДВ. Вона є невід’ємною частиною процесу безперебійного автоматичного відшкодування ПДВ.

"Попри покладені зусилля, система залишається адміністративним навантаженням на бізнес та блокує певну кількість податкових накладних реального сектору через прогалини в імплементації. Це значно ускладнює роботу чесних підприємств", - додали у Мінфіні.

Зміни до роботи системи ризиків з ПДВ (п’ять можливих сценаріїв) були обговорені на одній з останніх зустрічей на рівні міністра, парламенту та представників бізнесу. Але "консенсусу не було знайдено".

Як повідомлялося, в Україні скасували податок на додану вартість і акциз на ввезення електромобілів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X