Мінфін і ДФС розробили алгоритм для автоматизації перевірок

1 грудня 2017, 16:59
Міністерство фінансів і Державна фіскальна служба (ДФС) розробили алгоритм автоматизації камеральних перевірок з використанням уніфікованої методології

Про це повідомила прес-служба Мінфіну.

Новий алгоритм передбачає створення уніфікованої методології, яка буде використовуватися у всіх областях на рівні програмного продукту і в автоматичному режимі обробляти звітність та декларації.

Відео дня

"Пілотне використання цього алгоритму в одній з областей показало, що можна значно прискорити процес перевірки та зменшити вплив людського фактора в процесі камеральних перевірок", - зазначають у відомстві.

Так, за результатами використання автоматизованого алгоритму в одній з областей перевірка однієї декларації може займати до 5 хвилин, тоді як зараз в середньому інспектор витрачає близько 40 хвилин.

"Це значно зменшує ручне втручання в процес перевірок, а відповідно - корупційні ризики. У свою чергу платник податків повинен чітко розуміти, за якими критеріями проводяться камеральні перевірки в ДФС, адже критерії будуть однакові для всіх", - додають у відомстві.

У довгостроковій перспективі камеральні перевірки планується ввести в електронний кабінет платника. Тобто платник податків зможе відразу оперативно отримувати інформацію про заповненої декларації он-лайн.


У проведенні камеральних перевірок в ДФС задіяно понад 2 тис. співробітників, в рік необхідно перевірити більш 18,5 млн документів.

Предметом камеральної перевірки є дані, зазначені в податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, і дані системи електронного адміністрування ПДВ. До таких даних належать кількісні і вартісні показники, зазначені в податковій звітності.

Показати ще новини
Радіо НВ
X