Мінфін хоче створити компанію для управління проблемними активами банків

18 квітня 2017, 15:41
Міністерство фінансів розробляє концепцію створення компанії з управління проблемними активами банків

Про це повідомила прес-служба Фонду гарантування вкладів, передають Українські новини.

"На початок року частка NPL (непрацюючих кредитів) в банківській системі України становила 44,6%. Оновлені дані свідчать, що цей показник продовжує зростати, і на сьогодні вже є найвищим серед країн Європи", - повідомив начальник управління реформування фінансового сектору НБУ Євген Степанюк.

Відео дня

За його словами, це системна проблема, яка потребує комплексного вирішення.

Розглядаються кілька варіантів звільнення балансів банків від неякісних активів або залучення до управління ними професійного менеджменту, в тому числі шляхом створення спеціальної компанії з управління проблемними активами.

"Міжнародний досвід свідчить, що робота такої компанії може бути успішною за умови впровадження ефективної судової та виконавчої практики. Для Національного банку вирішення питання проблемних активів є одним з найбільш пріоритетних. Це ключовий елемент не тільки відновлення кредитування, але і забезпечення фінансової стабільності", - додав Степанюк.

На сьогоднішній день в Міністерстві фінансів створено робочу групу для розробки концепції створення компанії з управління проблемними активами.

Паралельно розглядаються і вивчаються інші варіанти врегулювання проблемної заборгованості.

Нагадаємо, рада Національного банку рекомендує правлінню Нацбанку розглянути створення фінансової компанії для управління проблемними активами банків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X