Милованов про монетизацію субсидій: Не впевнений, що це може вплинути на результат виборів

5 лютого 2019, 18:30

Заступник голови Ради Національного банку Тимофій Милованов прокоментував ступінь впливу монетизації субсидій на виборців.

"Звичайно, вона робиться в березні через те, що перед виборами; через те, щоб показати, надати конкретні гроші людям, щоб вони були заохочені. По-перше, не зрозуміло, чи це спрацює. <...> Всі пам'ятають "Юліну тисячу" [неофіційна назва програми 2008 року уряду Юлії Тимошенко з виплати компенсацій вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР], але я не впевнений, що півтори тисячі субсидій сьогодні можуть серйозно вплинути на результат виборів", - заявив він в ефірі Радіо НВ.

Відео дня

За словами Милованова, Україна є демократією, що розвивається, де підтримується баланс різних сил, тому подібний крок по залученню виборців не буде ефективним.

"Так, вони використовують ще старі методи, де їм дозволяється, де виходить в них, але стає все складніше і складніше. Потяг той поїхав. І ті люди, хто не розуміє, що старі методи вже не працюють так ефективно, що сьогодні потрібно дійсно спілкуватися і працювати демократичними методами, будуть програвати, з часом відпадати", - сказав економіст.

У той же час заступник голови Ради НБУ підкреслив, що монетизація як процес є "філософськи і економічно правильним" механізмом, однак держава, за його словами, наразі не довіряє громадянам в питаннях розпорядження бюджетними грошима.

Нагадаємо, 27 грудня 2018 року Кабінет міністрів України затвердив механізм монетизації субсидій для кінцевого споживача.

З 1 березня 2019-го очікується виплата субсидій готівкою, тоді як безготівкова форма виплат здійснюється з 1 січня.

Показати ще новини
Радіо NV
X