Арбітраж у Гаазі розгляне доводи Росії про захоплення кримських активів ПриватБанку — мін'юст РФ
Мін'юст РФ заявив, що постійна палата арбітражного суду в Гаазі розгляне доводи, що ПриватБанк незаконно придбав активи в Криму
Постійна палата арбітражного суду в Гаазі погодилася розглянути аргументи Росії, яка стверджує про незаконність придбання ПриватБанком активів у Криму. Про це повідомляє міністерство юстиції РФ.
«12 вересня 2019 року міжнародний арбітражний трибунал погодився розглянути доводи Росії про незаконне придбання ПриватБанком активів у Криму. Арбітри дозволили представити докази того, що банк, який перебував під контролем українського олігарха Ігоря Коломойського, був незаконним власником майна, яке, за твердженнями позивача, було експропрійовано», — йдеться в повідомленні.
У мін'юсті РФ стверджують, що ПриватБанк і особи, які його контролювали, з метою отримання активів неодноразово порушили закон, в тому числі вдавалися до корупції, причому ПриватБанк приховав ці відомості.
«Однак після того, як Російська Федерація повідомила про них, суд підтвердив, що заслухає сторони з цього питання одночасно з запереченнями держави за розміром збитків банку», — сказано в повідомленні.
Також повідомляється, що РФ оскаржує в державному суді Нідерландів рішення міжнародного арбітражного трибуналу, яким раніше була визнана юрисдикція розглядати позову банку.
Як повідомлялося, в рамках виконання позову Арбітражного суду Гааги по стягненню з РФ компенсацій за активи в Криму в Україні були арештовані акції Промінвестбанку. У числі цих активів — майно ПриватБанку. Екс-глава правління ПриватБанку Олександр Дубілет і ще 18 компаній у зв’язку з експропріацією їх нерухомості в Криму в червні 2015 року подали в Міжнародний арбітражний суд в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) позов проти РФ на підставі міжурядової угоди від 1998 року про захист інвестицій. Позивачі вказували, що РФ порушила свої зобов’язання шляхом вжиття з серпня 2014 року заходів, які перешкоджали їх інвестиціям в об'єкти нерухомості в Криму і, в решті, привели до експропріації цих інвестицій.
Заяву про забезпечення позову в Україні подав ряд пов’язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським компаній, що мали активи в Криму. 99,77% акцій Промінвестбанку виставлені на аукціон на біржі ПФТС. Торги заплановані на 20 вересня.
Держкорпорація ВЕБ. РФ заявила, що може пред’явити претензії в суді до всіх учасників відчуження майна Промінвестбанку, своєї «дочки» в Україні.