Пропоноване Мінекономіки скорочення виплат держпідприємств до бюджету обійдеться в 14 млрд грн - Мінфін

11 квітня 2019, 15:47

Розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі проект постанови про зниження відрахувань дивідендів держпідприємствами з 75% до 50% від прибутку призведе до втрати держбюджетом 13,6 млрд грн.

Про це свідчать підрахунки Міністерства фінансів, повідомляє портал Наші гроші

Відзначається, що 11 квітня проект постанови розгляне профільний урядовий комітет.

Відео дня

Згідно з протоколом узгодження позицій, 12 підприємств звернулися до уряду з проханням знизити частку прибутку, що виплачується за підсумками року на користь держави. Зараз вона становить 75%. У бюджеті заплановані надходження від держпідприємств в сумі 44,5 млрд грн.

Відрахування Укргідроенерго, Ощадбанку та Укрзалізниці пропонується знизити до 30%. Зокрема, Міненерговугілля запропонувало знизити сплату дивідендів для Укргідроенерго для запобігання значного зростання тарифів на електрику. В Ощадбанку пояснили прохання знизити суму дивідендів тим, що у банку укладено кредитні угоди з міжнародними банками на $1,5 млрд. Укрзалізниця запропонувала знизити їй відрахування для фінансування капітальних інвестицій.

Ініціативу розкритикувало Міністерство фінансів. Відомство виступає за те, щоб встановити базовий норматив відрахувань в 2018 і 2019 роках на рівні 90% замість нинішніх 75%.

Проект постанови також передбачає, що з керівниками підприємств, які до 1 липня не перерахують державі дивіденди, будуть розірвані контракти.

Як повідомлялося, МЕРТ виставив відповідний проект постанови на обговорення в листопаді минулого року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X