Антимонопольний комітет дозволив Mastercard та Visa знизити комісію інтерчейнджу
Антимонопольний комітет дозволив платіжним системам Mastercard та Visa знизити ставку інтерчейнджу.
Антимонопольний комітет дозволив міжнародним платіжним системам Mastercard та Visa знизити розмір внутрішньодержавних міжбанківських комісій ( інтерчейндж). Про це йдеться на сайті Комітету.
Перший етап зниження комісії до 1,2% платіжні системи розпочнуть наступного дня після того, як пройде 14 з отримання дозволу від Антимонопольного комітету.
Далі сторони знизять ставку до «не більше ніж 1%» з 1 липня 2022 року і до «не більше ніж 0,9%» — з 1 липня 2023 року.
В Антимонопольному комітеті зазначили, що для ухвалення такого рішення опитали усі залучені сторони – банки, торговельно-сервісні підприємства.
Більшість банків наголосили на достатності конкуренції на ринку послуг карткових платіжних систем, а підприємства не надали жодних заперечень.
Серед позитивних ефектів такого рішення у Комітеті назвали збереження обсягу безготівкових розрахунків та потенційне зростання кількості транзакцій через платіжні картки. Також в АМКУ додали, що ще одним позитивним ефектом від зниження ставки інтерчейнджу може бути розвиток малих та середніх підприємців.
« З огляду на вищезазначені чинники Комітет встановив, що заявлені узгоджені дії не призведуть до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції на товарних ринках України», — йдеться у заяві Антимонопольного комітету.
Про те, що Visa та Mastercard узгоджують в АМКУ меморандум із Нацбанком про зниження інтерчейнджу повідомлялося ще у липні цього року.
Раніше повідомлялося, що Visa, Mastercard та НБУ домовилися про поетапне зниження інтерчейнджу до 0,9% до липня 2023 року.
У квітні профільний комітет парламенту не рекомендував депутатам обмежувати розмір комісії інтерчейндж . Натомість голова АМКУ Ольга Піщанська визнала, що ставки в Україні високі.
До цього великі українські банки ПриватБанк, Ощадбанк та Райффайзен Банк Аваль виступили за поступове зниження комісії інтерчейнджу без регулювання.