Антимонопольний комітет дозволив Mastercard та Visa знизити комісію інтерчейнджу

11 листопада 2021, 17:38

Антимонопольний комітет дозволив платіжним системам Mastercard та Visa знизити ставку інтерчейнджу.

Антимонопольний комітет дозволив міжнародним платіжним системам Mastercard та Visa знизити розмір внутрішньодержавних міжбанківських комісій ( інтерчейндж). Про це йдеться на сайті Комітету.

Відео дня

Перший етап зниження комісії до 1,2% платіжні системи розпочнуть наступного дня після того, як пройде 14 з отримання дозволу від Антимонопольного комітету.

Далі сторони знизять ставку до «не більше ніж 1%» з 1 липня 2022 року і до «не більше ніж 0,9%» — з 1 липня 2023 року.

В Антимонопольному комітеті зазначили, що для ухвалення такого рішення опитали усі залучені сторони – банки, торговельно-сервісні підприємства.

Більшість банків наголосили на достатності конкуренції на ринку послуг карткових платіжних систем, а підприємства не надали жодних заперечень.

Серед позитивних ефектів такого рішення у Комітеті назвали збереження обсягу безготівкових розрахунків та потенційне зростання кількості транзакцій через платіжні картки. Також в АМКУ додали, що ще одним позитивним ефектом від зниження ставки інтерчейнджу може бути розвиток малих та середніх підприємців.

« З огляду на вищезазначені чинники Комітет встановив, що заявлені узгоджені дії не призведуть до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції на товарних ринках України», — йдеться у заяві Антимонопольного комітету.

Про те, що Visa та Mastercard узгоджують в АМКУ меморандум із Нацбанком про зниження інтерчейнджу повідомлялося ще у липні цього року.

Раніше повідомлялося, що Visa, Mastercard та НБУ домовилися про поетапне зниження інтерчейнджу до 0,9% до липня 2023 року.

У квітні профільний комітет парламенту не рекомендував депутатам обмежувати розмір комісії інтерчейндж . Натомість голова АМКУ Ольга Піщанська визнала, що ставки в Україні високі.

До цього великі українські банки ПриватБанк, Ощадбанк та Райффайзен Банк Аваль виступили за поступове зниження комісії інтерчейнджу без регулювання.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X