Новина про відставку глави НБУ мене шокувала — міністр фінансів

2 липня 2020, 15:34

За словами міністра фінансів Сергія Марченко, оголошення про відставку глави НБУ Якова Смолія було зроблено в максимально невдалий момент.

Новина про те, що глава Національного банку України Яків Смолій подав у відставку, стала несподіванкою для міністра фінансів Сергія Марченка. Про це він розповів під час брифінгу 2 липня.

Відео дня

«Ми призупинили випуск євробондів. Ми показуємо інвесторам, що готові зробити певну паузу », — заявив глава Мінфіну.

Також він додав, що гіршого моменту для цього оголошення не було.

«Час був максимально невдалий для цієї заяви. Мене це відверто шокувало», — додав міністр.

Марченко додав, що Мінфін продовжить проводити зважену фінансову політику і чекає такої ж монетарної політики від НБУ. На його думку, відставка Смолія не повинна вплинути на макроекономічну стабільність.

Також він додав, що станом на 1 липня уряд накопичив 75,7 млрд грн і більше $ 2 млрд, що дозволить виконувати соціальні зобов’язання.

Нагадаємо, що увечері 1 липня Яків Смолій, який очолює НБУ з березня 2018 року, повідомив, що написав і подав президенту України Володимиру Зеленському заяву про звільнення. Він заявив, що протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичне політичний тиск.

В Офісі президента у відповідь заявили, що НБУ разом з урядом повинні продовжувати проводити зважену монетарну і фіскальну політики. Там також закликали позбавити політичного забарвлення дискусії щодо відставки голови Нацбанку Якова Смолія. 2 липня Зеленський вніс в Раду проект постанови про звільнення Смолія. Профільний парламентський комітет розгляне внесену постанову в цей же день.

Через відставку глави НБУ Україна скасувала розміщення євробондів на $ 1,75 млрд. Крім того, курс гривні на міжбанківському валютному ринку на відкритті торгів помітно знизився.

Показати ще новини
Радіо NV
X