Два транші по $700 млн. Міністр фінансів розповів, коли чекати грошей від МВФ

30 грудня 2020, 16:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міністр фінансів Сергій Марченко підкреслив, що для отримання траншів МВФ Україна виконала всі маркери, які стосувалися урядових заходів.

Два транші Міжнародного валютного фонду по $700 млн для України перенесені на 2021 рік. Про це в інтерв'ю ТСН повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

Міністр підкреслив, що спочатку мова йде про $700 млн, які Україна зможе отримати після перегляду програми і її узгодження на рівні місії і менеджменту МВФ.

Відео дня

«Прем'єр говорив, що оптимістично розраховувати на березень. Подивимося. Можливо, так, якщо все вдасться і все зробимо, як запланували », - додав Марченко.

За словами Марченка, міністерство відновить роботу з місією на початку січня. У цей період сторони обговорюватимуть модальність майбутньої програми, структурні маяки і період 2022-2023 рр. Також мова піде про те, яким чином Україна буде балансувати бюджет і розмір дефіциту.

«Безумовно, кредитні кошти МВФ Україні потрібні. Але не менш важлива - довіра до України як партнера. Нам важливо бути в цій програмі, сумлінно виконувати взяті на себе зобов'язання і зберегти довірчі відносини », - зазначив міністр.

Марченко зазначив, що Україна виконала всі маркери, які стосувалися урядових заходів. Це - ринкове тарифоутворення, трансформація податкової та митної служби. У той же час у Фонді продовжують наполягати на антикорупційні заходи і реформи судової системи, що не залежать тільки від Мінфіну додав міністр.

За словами глави Мінфіну, держава повинна відповісти на виклик в зв'язку з рішенням Конституційного суду про скасування відповідальності за недостовірне декларування .

«Сподіваюся, парламентарі підтримають всі рішення, які сприятимуть подальшій співпраці з МВФ, і ми вийдемо на перший перегляд програми», - зазначив Марченко.

У той же час він зазначив, що хоч уряд і артикулює пріоритетність саме цих законопроектів, тиснути на рішення парламенту Кабмін не може.

Нагадаємо, що місія МВФ розпочала роботу в Україні 21 грудня . Через COVID-19 місія працює в форматі онлайн-зв'язку. Місія продовжить роботу в Україні в січні 2021 року.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X