«Спочатку матчастину вивчи». Марченко назвав Саакашвілі «шулером з великої дороги і приїжджим гастарбайтером»

19 квітня 2021, 15:41

Міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв'ю LB.ua назвав голову Виконавчого комітету реформ Михайла Саакашвілі «шулером з великої дороги». Так він відповів на критику, що прозвучала в ефірі програми Свобода слова Савіка Шустера.

На питання журналіста про те, чи правдива заява Саакашвілі, що митницю фактично контролює Олександр Івашкович, Марченко відповів: «Звичайно ж, ні».

«Ви ж знаєте, в чому дійсно полягає проблема боротьби з корупцією? Наприклад, Саакашвілі щось там сказав про Марченка. Але ніхто ж не розбирається. Всі запам’ятали, що Саакашвілі сказав, що Марченко нібито корупціонер. Я потім в інтерв'ю кажу, що він [Саакашвілі] негідник і мерзотник, і що ця людина — шулер з великої дороги, приїжджий гастарбайтер. Він приїхав, щось спробував зробити, якісь ідеї, що не зайшли, і зараз він намагається звинуватити в своїх проблемах когось іншого. Вибрав мене. Я не буду це терпіти. Тому я кажу: „Умовний товаришу С, покажи що ти можеш. Ти в Україні вже показував в губернаторстві, і зараз ти просто намагаєшся роздувати мильну бульбашку. Ти — фейк, фейкова історія, тебе підживлюють просто інформаційно, тому що чомусь вважається, що тебе повинні носити на руках“. Ось я його хочу через вас запитати, хто він такий і що він зробив для України, що він дозволяє собі мене як міністра фінансів в чомусь звинувачувати?» — заявив Марченко.

Відео дня

Він вважає, що контрабандою повинні займатися правоохоронні органи, а «для міністра фінансів найважливіше, щоб митниця приносила доходи в бюджет, і якомога більше, а також контролювала безпеку товарів, що потрапляють в країну». Марченко додав, що важливо також, щоб бізнес не скаржився.

«А ось ці товариші, які думають тільки про свою велич, не думають про українську економіку, український бізнес. Вони думають тільки про те, що ось я зараз відкрию українську митницю і буде всім добре, умовно. Вони роблять такі пропозиції без найменшого критичного аналізу. Коли ми про це говоримо, вони нас звинувачують в тому, що ми корупціонери. Це хіба нормально? Тому я кажу: «Товаришу, ти спочатку матчастину вивчи, а потім будеш спілкуватися з міністром фінансів», — додав міністр фінансів.

Він також розкритикував ексголову Державної митної служби Максима Нефьодова.

«Людина, яка сама на митниці не розуміла що робить, мені не може говорити про кадри на митниці. Тому що я бачив показники Нефьодова. Я запитав, який у нього план надходжень місячний. Він не знав. І це після дев’яти місяців десь роботи», — заявив Марченко.

Нагадаємо, що Саакашвілі неодноразово критикував Марченка і заявляв про корупцію на митниці. У липні 2020 року він стверджував в інтерв'ю Радіо НВ, що міністр фінансів погрожує піти у відставку, якщо на пост голови Держмитниці не буде призначений кандидат від «митної мафії». Про кого саме йдеться, Саакашвілі не уточнив.

Показати ще новини
Радіо NV
X