«Переходить червоні лінії». Марченко прокоментував заяви Гонтаревої щодо МВФ

16 липня 2020, 13:30

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що в своїх коментарях колишня глава НБУ Валерія Гонтарєва «переходить червоні лінії».

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що заяви колишньої глави Нацбанку України Валерії Гонтаревої про те, як Міжнародний валютний фонд має реагувати на відставку її наступника Якова Смолія з посади голови НБУ, можуть впливати на інвесторів.

Відео дня

Про це міністр фінансів заявив у ефірі Радіо Свобода 15 липня.

«Валерія Гонтарєва, коли вона сидить в Лондоні - вимушено чи не з примусу, не знаю — і коментує події в Україні та коментарі ці іноді призводять до погіршення ставлення до України і погіршення ситуації всередині країни … Інвестори дивляться на неї як на певний символ реформ, боротьби. Таке сприйняття», — заявив міністр.

Також Марченко додав, що Гонтарева критикувала і його самого. Коментарі Гонтаревої стосувалися досвіду роботи Марченко в фіскальних органах і розуміння процесів. Сам Марченко вважає, що ексглава НБУ не може його в цьому дорікати.

«Я вважаю, що мій досвід і професійна етика не дозволяють переходити певні червоні лінії. А вона їх переходить періодично. На жаль. І ці коментарі - треба розуміти споживача цих коментарів і яка мета переслідується», — зазначив міністр фінансів.

Нагадаємо, що на початку липня в інтерв'ю виданню Central Banking Гонтарева закликала Міжнародний валютний фонд призупинити виплати Україні в рамках нової програми, поки новим главою регулятора не буде призначена людина, яка захистить реформу НБУ.

Кому зашкодить штучне регулювання курсу гривні

У відповідь на цю заяву Служба безпеки України закликала колишніх чиновників утриматися від коментарів, які можуть завдати шкоди національній безпеці країни, зокрема, в фінансово-економічній сфері і негативно вплинути на ситуацію в країні.

Верховна Рада на засіданні 16 липня призначила новим главою НБУ главу правління Укргазбанку Кирила Шевченка.

В ході виступу в парламенті Шевченко заявив, що підтримує політику НБУ, спрямовану на забезпечення макроекономічної і макрофінансової стабільності. Також він додав, що НБУ повинен займатися не тільки забезпеченням макрофінансової стабільності, а й створенням умов для економічного зростання країни.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X