Україна може втратити понад $2 млрд від Світового банку через рішення КСУ — міністр фінансів

4 листопада 2020, 19:37

Через рішення КСУ по електронним деклараціям Україна може втратити фінансування від Світового банку на більш ніж $ 2 млрд.

Керівництво Світового банку сприйняло рішення Конституційного суду про скасування електронного декларування як порушення зобов'язань по Development Policy Loan (DPL, Позики на політику розвитку), що ставить під загрозу всі проєкти фінансування Світовим банком на загальну суму $2,23 млрд.

Відео дня

Про це міністр фінансів Сергій Марченко написав в блозі для 24 каналу.

"Маю оцінки керівної ланки Світового банку за рішенням КС щодо е-декларацій. Там вважають, що Україна порушує свої зобов'язання по DPL (Позика на політику розвитку - ред.). Це ставить під загрозу всі проєкти Банку з Україною. Загалом, мова йде про $2,23 млрд ", - написав міністр.

Також Марченко додав, що без законодавчого врегулювання питання з Конституційним судом міжнародні партнери заблокують всі фінансові операції.

"Ризикуємо в цьому році втратити два транші МВФ по $700 млн, а також - EUR600 млн у рамках допомоги ЄС і $350 млн - від Світового банку. А в наступному - ще $1,5 млрд від МВФ, EUR600 млн від ЄС і $350 млн Всесвітнього банку ", - зазначив міністр.

Нагадаємо, що 27 жовтня Конституційний суд скасував ст. 366-1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення неправдивих даних в декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК з контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.

У НАЗК заявили, що відповідне рішення судді ухвалили у власних інтересах. За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли в свої декларації неправдиві дані, і тепер, ймовірно, намагаються піти від відповідальності.

На виконання рішення Конституційного суду НАЗК закрило реєстр електронних декларацій. Після рішення КСУ Президент України Володимир Зеленський скликав екстрене закрите засідання РНБО, а вже ввечері 29 жовтня НАЗК повернуло доступ до єдиного реєстру електронних декларацій після відповідного розпорядження Кабінету міністрів.

У відповідь на рішення КСУ в МВФ заявили, що вважають систему електронного декларування важливим елементом двосторонньої взаємодії, і закликали підвищити ефективність всіх антикорупційних органів. Також у Фонді нагадали, що це важливе зобов'язання за програмою Stand by.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X