У Мін'юсті заявили, що не будуть стягувати з ПриватБанку $250 млн на користь компаній Суркісів

7 травня 2020, 19:50

По словам министра юстиции Дениса Малюськи, четкий механизм взыскания в сложившейся ситуации отсутствует.

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що з ПриватБанку не будуть стягувати $ 250 млн за депозитними договорами компаній сім'ї Суркісів через відсутність чіткого механізму стягнення в ситуації, що склалася. Про це Малюська написав в Facebook.

Відео дня

За словами міністра, 28 квітня шість пов'язаних з Суркісами британських компаній звернулися із заявами про примусове виконання рішення Печерського суду від 2017 року. Печерське відділення державної виконавчої служби на наступний день відкрило провадження у цих заяв.

Міністр додав, що стягнення грошей не буде, проте банк можуть оштрафувати.

«Ніхто ніяких грошей нікому не перерахує», - вважає Малюська.

Також він додав, що сам не знає, як виконати рішення Печерського суду, який зобов'язав ПриватБанк виплатити Суркісам $ 250 млн за депозитними договорами, які перетворили в акції банку за процедурою bail-in.

Нагадаємо, що 5 травня 2020 ПриватБанк отримав від державного виконавця Печерського відділу державної виконавчої служби Міністерства юстиції України чотири нових постанови про відкриття виконавчого провадження. З цієї причини банк звернувся до правоохоронців та міністра юстиції України з метою отримати оцінку дій держвиконавця .

Раніше, 15 квітня Київський апеляційний суд залишив в силі постанову судді Печерського районного суду Підпалого по фактичному стягненню з державного ПриватБанку $ 259 млн на користь офшорних компаній, пов'язаних з сім'єю Суркісів.

Скаргу на роз'яснення Підпалого на початку березня подав держвиконавець, що не скоординувавши дії з юридичними радниками банку. Малюська пояснив це тим, що радники банку стали ініціаторами клопотання, яке, за його словами, призвело до зазначеної вище постанови суду. У Мін'юсті заявили, що поки не збираються стягувати $ 250 млн з ПриватБанку на користь компаній Суркісів , так як немає судового рішення про стягнення цих грошей з банку. Для цього офшорні компанії повинні подати позови до суду про стягнення грошей разі відмови банку повертати їх по депозитах) і отримати судове рішення, що підлягає примусовому виконанню.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X