Рішення про стягнення з ПриватБанку $350 млн на користь компаній Суркісів суперечить суті позову — міністр юстиції

3 вересня 2020, 11:37

Згідно з текстом визначення, суд санкціонував примусове списання коштів і / або арешт майна ПриватБанку при відмові виплати компаніям Суркісів $ 350 млн.

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що позиція Печерського суду Києва, який 2 вересня задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до Приватбанку і наказав стягнути з держбанку $350 млн, виходить за межі того, що можна робити в якості забезпечення позову (Ст. 150 ЦПК) і робить неможливим подальше виконання рішення суду.

Відео дня

Про це він написав у своєму Facebook.

Міністр нагадав, що в суді позивачі намагалися зобов'язати ПриватБанк продовжувати обслуговувати їх депозити. Сам банк робити це відмовлявся, оскільки депозити були конвертовані в акції банку в ході націоналізації і припинили своє існування.

«Вчора (2 вересня-ред.) суд розглядав питання законності та обґрунтованості останньої і найбільш нахабною маніпуляції: позивачі просили встановити порядок виконання постанови про забезпечення, якій стягнути тіло депозитів і нараховані відсотки на користь позивачів», - написав Малюська.

Міністр юстиції наголосив, що якщо з ПриватБанку стягнути зазначені кошти, то банк, в разі задоволення позову, ніколи не зможе обслуговувати їх як депозити.

«Нагадую - позовні вимоги заявлені не як стягнення коштів, а як зобов'язання обслуговувати депозити», - зазначив міністр Малюська.

Також міністр юстиції опублікував текст постанови суду, в якому вказується, що кошти можуть бути стягнуті з ПриватБанку шляхом, в тому числі «виставлення платіжної вимоги на примусове списання коштів і/або винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника».

Відзначається, що постанова суду може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів.

Нагадаємо, що ввечері 2 вересня Печерський райсуд Києва задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до Приватбанку. Мова про позов компанії сім'ї Суркісів про зобов'язання ПриватБанку обслуговувати їх депозити, розміщені в 2012-2014 роках на рахунках кіпрської філії ПриватБанку.

Позов розглядав суддя Сергій Вовк, попри скарги ПриватБанку. У державному банку заявили, що пов'язані з Суркісами офшорні компанії вдалися до маніпуляції автоматизованим розподілом судових справ на користь Вовка.

Нагадаємо, що 10 червня 2020 року Київський апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу Кабінету міністрів України на рішення Печерського районного суду Києва від 2017 року, яким державний ПриватБанк зобов'язали обслуговувати депозитні договори шести англійських компаній (CAMERIN INVESTMENTS LLP, SUNNEX INVESTMENTS LLP, TAMPLEMON INVESTMENTS LLP, BERLINI COMMERCIAL LLP, LUMIL INVESTMENTS LLP, SOFINAM INVESTMENTS LLP), пов'язаних з сім'єю Суркісів.

Згідно з розслідуванням агентства Kroll, кошти на депозитах англійських компаній Суркісів виявилися кредитами, які ПриватБанк видав своїм пов'язаним особам в 2008-2010 році.

Київський апеляційний суд залишив в силі постанову судді Печерського районного суду Підпалого по фактичному стягненню з державного ПриватБанку $ 259 млн на користь офшорних компаній, пов'язаних з сім'єю Суркісів. 6 серпня 2020 року компанії збільшили позов до $350 млн.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X