Люксембург надасть Україні 500 тисяч євро фінансової допомоги

25 березня 2019, 18:03

Допомогу направлять на вирішення гуманітарних питань, освіту, захист дітей, житло і забезпечення для тих, хто опинився в складних соціальних обставинах

Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн анонсував надання фінансової допомоги Україні в 500 тис євро на гуманітарні проекти, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Ми вже надали 2,5 млн євро, тепер готується нова допомога в розмірі 500 тис. євро. Вона надається через ЮНІСЕФ і Червоний хрест. Ми зосереджуємо цю допомогу на гуманітарних питаннях, освіті, захисті дітей, житлі і забезпеченні для тих, хто опинився в складних соціальних обставинах", - сказав він.

Дипломат запевнив, що Люксембург, як і весь Євросоюз, підтримує українську територіальну цілісність, незалежність і суверенітет.

Ассельборн також закликав Росію використовувати свій вплив на бойовиків окупованого Донбасу для того, щоб там дотримувалися прав людини.

Говорячи про питання Криму, глава МЗС Люксембурга заявив, що анексія півострова ніколи не буде визнана міжнародним співтовариством.

Міністр закликав звільнити заручників, політв'язнів і військовополонених українців, а також допустити правозахисників на територію анексованого Криму.

"Незаконна анексія Криму залишається прямою загрозою міжнародній безпеці, а доповіді про постійну мілітаризацію півострова звертають увагу на зростання напруги в регіоні", - зазначив міністр.

Ассельборн також наголосив на важливості збереження курсу реформ, незважаючи на наближення виборів в Україні.

Раніше міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що в 2019 році Україні необхідно позичити близько $4 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X