Існують лише на папері. В Україні не працює дві третини ломбардів, «швидких кредитів» та лізингодавців
Дві третини небанківських фінансових установ не працюють, залишаючись неактивними. Найбільша частка «сплячих» — серед фінкомпаній-гарантів та лізингодавців. Частка активних серед них становить лише 6% та 2% відповідно.
Про це повідомляє Нацбанк України, зазначаючи, що загалом на фінансовому ринку України працює 1400 фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців.
«7% фінкомпаній, ломбардів та лізингодавців (104 з 1 400) не подали Нацбанку звітність за перший квартал 2021 року… Ще 5% компаній подали звітність з порушеннями — не у повному обсязі або з некоректною інформацією», — йдеться у повідомленні регулятора.
Низка фінкомпаній та ломбардів потребують докапіталізації, зазначили у НБУ. А саме 25 установ — 19 фінкомпаній та 6 ломбардів — не дотримувалися нормативу власного капіталу за підсумками першого кварталу 2021 року. Йдеться про докапіталізацію на суму 118 млн грн.
При цьому обсяги кредитування небанківськими установами зростають. «Фінансові компанії у першому кварталі уклали майже 4 млн кредитних договорів на загальну суму близько 27 млрд грн. Це на 17% більше, ніж роком раніше. Ломбарди ж прокредитували на суму 4,2 млрд грн. Це +5% до показників першого кварталу 2020 року».
Як повідомлялося, НБУ у червні 2021 року вперше застосував заходи впливу до фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців. А саме — тимчасово зупинив ліцензії 36 учасникам ринку за неподання звітності за перший квартал. Захід впливу застосований до 19 фінкомпаній, 13 ломбардів та 4 лізингодавців.