Україна не встигає ліквідувати фіскальну службу на вимогу МВФ

29 вересня 2020, 15:00

За словами в.о. глави Державної фіскальної служби Сергія Солодченка, до кінця 2020 року Україна не встигне повністю ліквідувати відомство.

Попри домовленості з МВФ, Україна не встигне до кінця 2020 року повністю ліквідувати Державну фіскальну службу. Про це в інтерв'ю виданню Liga.net заявив в.о. глави ДФС Сергій Солодченко.

Відео дня

«Тільки податкову міліцію до кінця року ліквідувати можливо. Всю ДФС — будуть складності», — зазначив Солодченко.

За його словами, на цей час в структурі ДФС залишилися тільки Податкова міліція і персонал, який забезпечує її діяльність: бухгалтерія, кадри і т. п. Солодченко додав, що поки в Україні не створений новий орган — Бюро економічної безпеки — ДФС продовжує працювати по-старому: розслідує кримінальні провадження і проводить розшукові дії.

Також він підкреслив, що ДФС є правонаступником багатьох великих структур, наприклад, Міністерства доходів і зборів, тому для ліквідації потрібен час.

«У нас є чимало людей, які перебувають у відпустках по догляду за дитиною, є майно, яке треба передавати, в тому числі мова йде про окуповані території, питання передачі озброєння, конфіскату. Всі ці моменти вимагають значного часу і дотримання певних процедур», — підкреслив керівник служби.

Загалом, після ліквідації службі роботу втратять 5 тис. працівників.

За оцінками Солодченко, фіскальна служба може бути повністю ліквідована через рік, після прийняття закону про БЕБ.

Нагадаємо, що ліквідація ДФС до кінця 2020 року була однією з умов отримання Україною другого траншу МВФ. Після реформи ДФС і створення окремих Державних податкової та митної служб в підпорядкуванні ДФС залишилася тільки податкова міліція.

Про необхідність ліквідувати податкову міліцію в Україні заявляли всі прем'єр-міністри, починаючи з 2014 року. Ліквідація податкової міліції та створення Служби фінансових розслідувань було і одним з обіцянок партії Слуга народу.

При цьому, у квітні 2020 року Верховна Рада, переглядаючи держбюджет, додатково виділила близько 0,5 млрд грн на фінансування ДФС і податкової міліції.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X