Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Лібералізація валютного ринку відкладається до кінця року

10 березня 2016, 16:52
503
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами голови НБУ, кошти від МВФ Україна отримає в кінці 2016 року

Зняти обмеження на валютному ринку можна буде лише після отримання коштів від МВФ, а це відбудеться ймовірно лише наприкінці року заявила голова НБУ Валерія Гонтарева під час 12-ї щорічної інвестиційної конференції Dragon Capital

За словами очільниці НБУ зараз в країну не приходять нові інвестиції тому, що регулятор забороняє виплачувати дивіденди.

Дозволити це, а також скасувати низку інших обмежень НБУ заважає те, що розроблена разом з МВФ дорожня карта зі стабілізації ситуації в країні передбачає, що суттєва лібералізація може розпочатися лише коли золотовалютні резерви країни досягнуть певного рівня.

"Ми мали отримати ці кошти від МВФ ще у кінці 15-го року, тепер очікуємо до кінця 16-го. Нагадаю, що НБУ вже почав лібералізацію часткову, –  заявила НВ голова НБУ. –  Ми розраховували ще на $5 млрд від МВФ, але ми їх не отримали. Ми продовжуємо співпрацю. І на кінець цього року очікуємо $19,6 млрд".

При цьому Гонтарева зауважила, що коли йдеться про $18-19 млрд резервів, то мається на увазі лише гроші, що можуть надійти від міжнародних організацій. Якщо в країні відбудеться реальна приватизація, то вже цього року це принесе більше $1 млрд.

Минулого року резерви НБУ впали до $5 млрд, а згодом завдяки допомозі МВФ та інших міжнародних організацій зросли до  $13 млрд.

Окрім того, МВФ заявив, що готовий надалі кредитувати Україну, але для цього потрібно прояснення ситуації навколо уряду України і стійкості парламентської коаліції.

Раніше НВ повідомляло, що Нацбанк продовжив валютні обмеження і підвищив для банків денний ліміт на видачу іноземної валюти з 20 тис. грн до 50 тис. грн.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися