Лібералізація валютного ринку відкладається до кінця року

10 березня 2016, 16:52
Зняти обмеження на валютному ринку можна буде лише після отримання коштів від МВФ, а це відбудеться ймовірно лише наприкінці року заявила голова НБУ Валерія Гонтарева під час 12-ї щорічної інвестиційної конференції Dragon Capital

За словами очільниці НБУ зараз в країну не приходять нові інвестиції тому, що регулятор забороняє виплачувати дивіденди.

Дозволити це, а також скасувати низку інших обмежень НБУ заважає те, що розроблена разом з МВФ дорожня карта зі стабілізації ситуації в країні передбачає, що суттєва лібералізація може розпочатися лише коли золотовалютні резерви країни досягнуть певного рівня.

Відео дня

"Ми мали отримати ці кошти від МВФ ще у кінці 15-го року, тепер очікуємо до кінця 16-го. Нагадаю, що НБУ вже почав лібералізацію часткову, – заявила НВ голова НБУ. – Ми розраховували ще на $5 млрд від МВФ, але ми їх не отримали. Ми продовжуємо співпрацю. І на кінець цього року очікуємо $19,6 млрд".

При цьому Гонтарева зауважила, що коли йдеться про $18-19 млрд резервів, то мається на увазі лише гроші, що можуть надійти від міжнародних організацій. Якщо в країні відбудеться реальна приватизація, то вже цього року це принесе більше $1 млрд.

Минулого року резерви НБУ впали до $5 млрд, а згодом завдяки допомозі МВФ та інших міжнародних організацій зросли до $13 млрд.

Окрім того, МВФ заявив, що готовий надалі кредитувати Україну, але для цього потрібно прояснення ситуації навколо уряду України і стійкості парламентської коаліції.

Раніше НВ повідомляло, що Нацбанк продовжив валютні обмеження і підвищив для банків денний ліміт на видачу іноземної валюти з 20 тис. грн до 50 тис. грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X