Лібералізація валютного ринку відкладається до кінця року
За словами очільниці НБУ зараз в країну не приходять нові інвестиції тому, що регулятор забороняє виплачувати дивіденди.
Дозволити це, а також скасувати низку інших обмежень НБУ заважає те, що розроблена разом з МВФ дорожня карта зі стабілізації ситуації в країні передбачає, що суттєва лібералізація може розпочатися лише коли золотовалютні резерви країни досягнуть певного рівня.
"Ми мали отримати ці кошти від МВФ ще у кінці 15-го року, тепер очікуємо до кінця 16-го. Нагадаю, що НБУ вже почав лібералізацію часткову, – заявила НВ голова НБУ. – Ми розраховували ще на $5 млрд від МВФ, але ми їх не отримали. Ми продовжуємо співпрацю. І на кінець цього року очікуємо $19,6 млрд".
При цьому Гонтарева зауважила, що коли йдеться про $18-19 млрд резервів, то мається на увазі лише гроші, що можуть надійти від міжнародних організацій. Якщо в країні відбудеться реальна приватизація, то вже цього року це принесе більше $1 млрд.
Минулого року резерви НБУ впали до $5 млрд, а згодом завдяки допомозі МВФ та інших міжнародних організацій зросли до $13 млрд.
Окрім того, МВФ заявив, що готовий надалі кредитувати Україну, але для цього потрібно прояснення ситуації навколо уряду України і стійкості парламентської коаліції.
Раніше НВ повідомляло, що Нацбанк продовжив валютні обмеження і підвищив для банків денний ліміт на видачу іноземної валюти з 20 тис. грн до 50 тис. грн.