Лагард попросила міністрів єврозони провести разовий випуск «коронабондів»

25 березня 2020, 17:33

Голова Європейського центробанку Крістін Лагард під час відеоконференції у вівторок попросила міністрів фінансів країн єврозони розглянути можливість проведення разового випуску «коронабондів».

Про це пише агентство Reuters з посиланням на двох чиновників.

Кошти, залучені в ході випуску, пропонується витратити на боротьбу з впливом пандемії коронавірусу.

«Вона сказала, що нам потрібно серйозно над цим подумати, на додачу до використання інструментів Європейського стабілізаційного механізму», - сказав чиновник, який брав участь у зустрічі.

Відео дня

Другий чиновник додав, що проти виступили Німеччина, Нідерланди і ряд північних країн, які давно чинять опір спільному випуску боргу.

У четвер, 26 березня, лідери ЄС проведуть третю відеоконференцію на тему коронавірусу.

Reuters зазначає, що лідери дев'яти країн Євросоюзу - Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Ірландії, Люксембургу, Словенії, Бельгії та Греції - закликали ЄС домовитися про «єдиний борговий інструмент» для залучення коштів на підтримку галузі охорони здоров'я та економік в цілому в боротьбі з коронавірусом. Про це йдеться в спільному листі, з яким ознайомилося агентство.

«Нам потрібно працювати над єдиним борговим інструментом, який буде випущений одним з європейських інститутів для залучення коштів на ринку», - зазначено в листі від 25 березня.

У листі також міститься заклик до ЄС «вивчити інші інструменти, такі як конкретне фінансування витрат, пов'язаних з коронавірусом, в бюджеті ЄС» на 2020 і 2021 роки.

Раніше повідомлялося, що Європейський центральний банк запустив програму з викупу цінних паперів приватного і державного сектора на суму в 750 млрд євро. Таким чином ЄЦБ планує підтримати європейську економіку, яка сповільнилася через пандемію коронавірусу. Програма розрахована до кінця 2020 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X