В Credit Suisse назвали курс рубля «головним розчаруванням» 2020 року

24 листопада 2020, 17:01

Російський рубль став «головним розчаруванням цього року» і однією з найслабших валют в регіоні, незважаючи на стабільний профіцит за рахунком поточних операцій і постійні інтервенції Центробанку РФ на валютному ринку.

Про це йдеться в інвестиційному прогнозі швейцарського фінансового конгломерату Credit Suisse. Дані по Росії є в розпорядженні російського Forbes.

В Credit Suisse назвали три основні причини втечі капіталу з рубля. Перша - перегляд податкових угод з офшорними юрисдикціями про підвищення ставки податків на дивіденди і відсотки. Друга - зміна структури заощаджень росіян (значний обсяг коштів перейшов з депозитів на брокерські рахунки). Третя причина - геополітична. В Credit Suisse відзначили, що на рубль тиснули події в Білорусі, отруєння опозиціонера Олексія Навального, конфлікт в Нагірному Карабасі і вибори президента США.

Відео дня

Аналітики банку вважають, що курс рубля недооцінений за фундаментальними показниками і має потенціал для зміцнення до кінця 2020 року і далі до рівня 70-72 рублів за долар за умови відсутності геополітичних «сюрпризів».

На початку 2020 року офіційний курс рубля до долара становив 61,2 руб. за долар. Курс на 24 листопада - 75,8 руб. за долар.

Показати ще новини
Радіо НВ
X