Низькі ставки. Турецька ліра оновила історичний мінімум

22 вересня, 17:46
Реджеп Тайіп Ердоган (Фото:REUTERS/Susana Vera)

Реджеп Тайіп Ердоган (Фото:REUTERS/Susana Vera)

Турецька ліра оновила історичний мінімум після рішення центробанку країни знову зменшити ставки.

Турецька ліра впала до нового мінімуму після того, як центробанк Туреччини вдруге несподівано знизив відсоткові ставки, а Федрезерв США посилив тиск на валюти ринків, що розвиваються.

Відео дня

Про це пише Bloomberg.

У ході торгів у четвер ліра впала на 0,4% - до 18,4026 за долар, найнижчого рівня за всю історію. Станом на 14:27 за Стамбулом ліра впала до 18,3819 за долар.

Як зазначає видання, «нетрадиційна грошово-кредитна політика Туреччини» залишила країну з негативними відсотковими ставками у світі при коригуванні з урахуванням інфляції.

Цього року ліра виявилася однією з найслабших валют на ринках, що розвиваються.

Зазначається, що новий мінімум ліри зафіксували після того, як національний комітет з монетарної політики на чолі із Сахапом Кавчіоглу знизив базову ставку до 12% із 13%.

Це друге несподіване зниження ставки після серпня, яке заскочило зненацька аналітиків.

"Зниження в четвер очікували всього п'ять із 22 аналітиків, опитаних Bloomberg", - пише агентство.

За оцінками аналітиків, найближчими місяцями ймовірно ще більше зниження ставок через проблеми економічного зростання в регіоні.

Цього року ліра впала приблизно на 28%, ставши другою гіршою валютою ринків, що розвиваються, після аргентинського песо.

Нагадаємо, що у серпні цього року центробанк Туреччини різко знизив ключову ставку, яку утримував із грудня 2021 року. Економісти тоді не очікували змін, ліра відреагувала падінням.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X