Плавучий курс, інфляція 5% і віртуальні активи. Рада НБУ ухвалила засади грошово-кредитної політики на наступний рік
Рада Національного банку України сьогодні ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2022 рік і середньострокову перспективу, повідомляється на сайті НБУ.
«Ми продовжуємо дотримуватися принципів, відповідно до яких будувалася монетарна політика Національного банку з часу запровадження інфляційного таргетування. Їх дотримання вже довело свою ефективність. Незмінність інфляційної цілі та принципів монетарної політики сприятиме стабілізації інфляційних очікувань та посиленню ефективності монетарної трансмісії», — заявив голова Національного банку Кирило Шевченко.
Згідно з документом, наступного року Нацбанк продовжить:
- проводити політику таргетування інфляції для досягнення та забезпечення цінової стабільності;
- підтримувати темпи приросту цін у середньостроковій перспективі на рівні 5% із допустимим діапазоном відхилень 1 відсотковий пункт;
- застосовувати облікову ставку як основний інструмент монетарної політики та у разі потреби використовувати інші інструменти грошово-кредитної політики;
- дотримуватися режиму плавучого курсоутворення та не таргетуватиме досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу.
В НБУ відзначили, що інфляційне таргетування залишиться гнучким «із метою належного балансу між забезпеченням цінової стабільності та сприянням економічному зростанню і фінансовій стабільності».
Національний банк допускатиме тимчасове відхилення інфляції від установленої цілі в окремі короткострокові періоди, якщо це не буде створювати загрози розбалансування інфляційних очікувань та не перешкоджатиме поверненню інфляції до цілі на прийнятному горизонті монетарної політики, йдеться в повідомленні.
Головними критеріями успішності монетарної політики залишатимуться заякореність інфляційних очікувань на рівні цільового показника та відповідність фактичної інфляції її цільовим значенням у середньостроковій перспективі.
«Ураховуючи необхідність розвитку валютного ринку, Національний банк прагнутиме мінімізувати використання валютних інтервенцій. Також центробанк продовжить валютну лібералізацію, кінцевою метою якої є перехід до вільного руху капіталу. Це полегшить ведення бізнесу в країні та поліпшить її інвестиційний клімат, що є важливою передумовою для стійкого економічного зростання», — додали в НБУ.
Основні засади доповнено новими розділами щодо політики Національного банку у сфері обігу віртуальних активів, а також стосовно врахування в монетарній політиці кліматичних змін і принципів сталого фінансування, відзначив Шевченко.