Вірус здешевілої гривні. Що тисне на нацвалюту зараз і як вона поведе себе в майбутньому

26 березня 2020, 10:36
НВ Преміум

Гривня ковзає вниз, а точка її зупинки на крутих валютних гірках залежить від Мінфіну, МВФ і українських парламентаріїв, — пише журнал НВ.

До кінця березня гривня майже перестала бути вільно конвертованою валютою. Принаймні, коли мова йде про готівку — придбати за українські банкноти доларові купюри тепер складно.

Відео дня

Ще 17 березня Альфа-Банк в Україні призупинив продаж і видачу з клієнтських рахунків паперових доларів у своїх відділеннях. У своєму офіційному повідомленні представники фінустанови пояснили, що обмеження тимчасові і пов’язані вони з відсутністю фізичних поставок банкнот зі США.

Через добу до Альфа-Банку приєднався найбільший в країні ПриватБанк. А з часом, хоч і негласно, й інші подібні структури.

«На поточний момент у нас немає купленої валюти, і продати вам ми нічого не можемо», — відповіли кореспонденту НВ, яка представилася клієнтом, в одному з центральних відділень державного Ощадбанку.

Криза на ринку готівки виникла через ажіотажний попит на долари з боку населення — саме так пояснив те, що відбувається на своїй офіційній ФБ-сторінці Нацбанк (НБУ). Заради заспокоєння спраглих в регуляторі уточнили: з безготівковим доларом проблем немає, а «паперову» проблему там вирішують.

У обмінники народ кинувся не просто так: на тлі епідемії коронавірусу, зниження цін на нафту і неясності в стосунках з МВФ гривня запанікувала. За останні два тижні національна валюта подешевшала більш ніж на 14%. І якщо в кінці минулого року офіційний курс опускався нижче 24 грн за $1, то зараз він становить майже 28 грн/$.

Аналітики очікують, що гривня незабаром перестане втрачати у вазі і за підсумками року упреться в позначку 30 грн/$. Тому що, як влучно зауважив Ігор Мазепа, голова інвесткомпанії Concorde Capital, «всі паніки рано чи пізно закінчуються».

Втім, для нацвалюти є і негативний сценарій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X